weekend 2020unsplash/Ethan Robertson

Długi weekend w 2020 roku? Zorganizuj sobie urlop i zwiedzaj

Weekend to w większości dwa dni wolnego, które ciężko zorganizować tak, by nacieszyć się ambitnymi podróżami i zwiedzaniem nieznanych miejsc. Jest jednak kilka sytuacji, dzięki którym zrobić sobie możemy znacznie dłuższy urlop od pracy. Długie weekendy 2020 kuszą, by przeznaczyć je na wspaniałe podróże.

Weekend zwykle kojarzony jest jedynie z dwoma dniami: sobotą oraz niedzielą. W poniedziałek rano większość z nas rusza znów do pracy, a nie zawsze w piątek po południu da się od razu ruszyć w trasę. Ograniczają nas terminy i godziny lotów, autobusy czy natłok obowiązków. Są jednak takie okresy w roku, które aż się proszą o wyjście z domu, wyruszenie w podróż i przeżycie niezwykłej przygody.

Kiedy są długie weekendy 2020?

Organizacja długiego weekendu czasem wiązać się może ze wzięciem jednego lub dwóch dni wolnych, właściwie zarządzając jednak urlopem, skorzystać można z niezwykłej szansy na zwiedzenie ciekawych miejsc. Przemyślane wykorzystanie takich szans skutkować może aż 16 dniami, które spożytkować można na wiele ciekawych sposobów.

Wakacje na wschodzie? Rosja potrafi zachwycić podróżnikówWakacje na wschodzie? Rosja potrafi zachwycić podróżnikówCzytaj dalej

Pierwsza okazja trafia się już na początku roku, święto Trzech Króli bowiem przypada 6 stycznia w poniedziałek, dając pracownikom 3 dni na krótki wypad za granicę. Takie samo zestawienie przypada też w dniach 11-13 kwietnia, w tym przypadku jednak korzystamy z Poniedziałku Wielkanocnego. Trzecia szansa na trzydniowy weekend to 1-3 maja, Święto Pracy bowiem jest w piątek.

Nie siedź w długi weekend w domu

Po tych trzech sytuacjach na zwolenników podróży czeka prawdziwa okazja - po wzięciu urlopu 12 czerwca, cieszyć się można długim weekendem od 11, aż do 14 czerwca, korzystając z Bożego Ciała. Tak długa przerwa, przy odpowiednim zaplanowaniu wyjazdu, pozwala na zwiedzenie wielu fascynujących miejsc, a nawet na lot do Paryża, Rzymu czy do innego, pięknego miasta.

Ostatni weekend 2020 czeka dopiero pod koniec grudnia i związany jest ze świętami Bożego Narodzenia. Pierwszy Dzień przypada w piątek, tworząc znów trzydniowy weekend.

Następny artykuł