weekend w czerwcuFot. pxhere.com/Creative Commons CC0

Okropna wiadomość na długi weekend w czerwcu. Rozczarowanie sięga zenitu

Weekend, który trwa 4 dni to świetna okazja, by gdzieś wyjechać. Niestety nie wszyscy pamiętali, by zarezerwować nocleg i teraz mogą obejść się smakiem. Zostały już tylko 2 tygodnie, a miejsc w obiektach noclegowych brakuje.

Weekend w górach, czy na Mazurach? Dla wielu Polaków takiego wyboru już nie ma. W tym roku mamy bardzo ograniczony wybór miejsca na spędzenie wolnego, więc trzeba było się spieszyć z rezerwacjami. W czwartek 11 czerwca będzie Boże Ciało, a biorąc 1 dzień urlopu w piątek, możemy cieszyć się dłuższą przerwą od pracy. Niestety większość obiektów noclegowych nie ma juz wolnych pokoi.

Okropne wieści z Korei Północnej, uderzyli w najczulszy punkt. Okropne wieści z Korei Północnej, uderzyli w najczulszy punkt. "Uczniowie trzęsą się ze strachu"Czytaj dalej

Weekend trzeba zaplanować wcześniej

- Obserwujemy bardzo duże zainteresowanie turystów tym terminem. Najczęściej zainteresowanie w tym okresie wzbudzają: Polańczyk, Solina, Zakopane, Wetlina, Sarbinowo, Karpacz, Szklarska Poręba, Pobierowo, Szczawnica i Władysławowo – mówiła w rozmowie z dziennikarzami WP Kamila Miciuła z serwisu Nocowanie.pl.

Miciuła zdradziła też, jakie obiekty zniknęły w pierwszej kolejności. W tym roku największą popularnością cieszą się domki na wynajem, oraz pensjonaty. Polacy szukają mało popularnych miejsc, gdzie spodziewają się zastać ciszę i spokój. Wiele osób obawia się tłumu turystów w dużych hotelach, ponieważ tam łatwiej o zarażenie się koronawirusem.

Recepta na weekend dla spóźnialskich

- Zawsze w przypadku "gorących terminów", takich jak długie weekendy, w poszukiwaniach na ostatnią chwilę pomocne są na stronach rezerwacyjnych zakładki typu "Wolne Pokoje". Obiekty wystawiają tam ostatnie wolne miejsca. Dzięki temu turyści mogą zaoszczędzić wiele czasu i wybrać ciekawe, rzadziej odwiedzane miejscowości w Polsce – tłumaczy Kamila Miciuła w studio WP.

Dzisiaj grzeje: 1. Wyciekły szczegóły o pierwszym locie w Polsce. Wielu czekało od dawna
2. Mandat 500 zł za brak maseczki jest nadal możliwy. Gorsze są jednak kary administracyjne

Jeśli zależy nam na wyjeździe w czerwcowy długi weekend, powinniśmy szukać mało znanych miejscowości i regionów, które nie kojarzą się z typowo turystycznymi destynacjami. Kamila Miciuła poleca odkryć miejsca takie jak Podlasie, Suwalszczyzna, Ziemia Lubuska, Kaszuby, Kujawy, Warmia, Roztocze i Polesie, czy Region Świętokrzyski. Tam mamy jeszcze szansę na znalezienie noclegu i odpoczynek od tłumu wczasowiczów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już za kilka dni. Tysiące Polaków mogą stracić dostęp do telewizji
  2. Ogromny, dziki kot grasuje w lasach. Co na to mieszkańcy Szczecina?
  3. Największy mit Korei Północnej obalony. Wyjawili całą prawdę
  4. Smutna wiadomość na weekend. Wielu Polaków będzie rozczarowanych
  5. Niewiarygodne odkrycie w lesie na południu Polski. W tle wielka tragedia
  6. Zbigniew Boniek przeżył ostatnio osobisty dramat. Nigdy o nim nie mówił, teraz ujawnił wszystko

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł