weekend łysa góraFot. Pixabay.com/razmich

Tajemnicze miejsce mocy w Polsce. Łysa Góra skrywa niezwykłą, mroczną historię

Weekend w Polsce spędzić można na dziesiątki różnych sposobów. Nasz kraj jest niezwykle różnorodny, a niektóre miejsca szczególnie przykuwają uwagę. Łysa Góra intryguje tajemniczą historią.

Weekend poza domem to zawsze rewelacyjny pomysł na spędzenie wolnego czasu. Dzięki takim krótkim wypadom mamy szansę poznać niebanalne miejsca, wspaniałe historie oraz wyrwać się, choć na moment, od nudnej codzienności.

Huragan wyrzucił na brzeg potwora. Brytyjczycy już zaczęli nazywać go NessieHuragan wyrzucił na brzeg potwora. Brytyjczycy już zaczęli nazywać go NessieCzytaj dalej

Zwykle nawet nie trzeba daleko jeździć, by trafić na miejsce szczególne i niezwykle ciekawe. Tak jest właśnie w przypadku Łysej Góry, która znajduje się w Górach Świętokrzyskich - warto poznać jej historię, w której wiara katolicka przeplata się z dawnymi wierzeniami.

Miejsca Mocy są też w Polsce

Wielu poszukiwaczy przygód twierdzi, że na terenie Polski zlokalizowane są liczne miejsca mocy. Nazywa się je Czakramami i zwykle wiąże się je z występowaniem promieniowania. Choć jest to dziedzina paranaukowa i nie ma podstaw potwierdzonych przez naukowców, bez wątpienia potrafi zaintrygować i zaciekawić podróżników.

Jednym z takich miejsc jest właśnie Łysa Góra - radiesteci są przekonani, że promieniowanie tam przekracza nawet 50 tys. jednostek w skali Bovisa (której swoją drogą również nigdy nie zaakceptowała nauka). W tym miejscu jednak rzeczywiście czuć niesamowity klimat, ponieważ historia tych terenów jest naprawdę intrygująca.

Weekend na Łysej Górze będzie pełen magii

Jak twierdzą eksperci w tej dziedzinie, pierwsze ślady kultury solarnej na Łysej Górze pochodzą jeszcze z okresu neolitu. Na fragmentach wału, który otacza wierzchołek, odnaleziono nawet ślady ognisk, które łączy się z kultem słowiańskiego boga Swarożyca.

Niektóre źródła twierdzą, że doszło tam do przejęcia przez Kościół katolicki miejsca kultu pogańskiego, bo we wczesnym średniowieczu złożono tam relikwie Świętego Krzyża. Przynieść je miał w to miejsce św. Emeryk, a Bolesław Chrobry specjalnie rozkazał budowę kościoła, w którym umieszczono drzazgi. Od tamtej pory wielu wiernych modli się w tym miejscu, zwykle nie zdając sobie sprawy z jego przeszłości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gratulacje spływają od fanów. Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach mają powody do świętowania „W końcu”
  2. Mole spożywcze są niebezpieczne dla zdrowia. Domowe sposoby na pozbycie się ich
  3. Krzyki i panika na pokładzie samolotu. Wpadli w huragan, pilot 5 razy próbował lądować
  4. Nie tylko WizzAir z Polski. Nagrania samolotów walczących z huraganem wywołują ciarki, ale pilotom należą się brawa
  5. Będzie nowe województwo na południu Polski? Nie wszyscy się ucieszą, "temat jest w obiegu"
  6. Mąż pracujący za granicą napisał żonie, że nie wyśle jej pieniędzy. Odpowiedź kobiety rozkłada na łopatki, popłaczecie się ze śmiechu

Źródło: Katowice Nasze Miasto

Następny artykuł