wędkarstwo na spacerFot. maxpixel.net Creative Commons Zero - CC0

Wyszli na spacer i nie mogli uwierzyć własnym oczom. Mogli zrobić tylko jedno. Rozpoczęła się akcja

Wędkarstwo skończyło się dla tego mężczyzny tragicznie. Świadkowie, którzy wyszli na spacer, zobaczyli w stawie coś niepokojącego. Po zawiadomieniu służb, na miejscu pojawiła się straż pożarna oraz Wodne Pogotowie Ratunkowe. Ratownicy natychmiast rozpoczęli akcję, z której relację mediom zdał rzecznik straży pożarnej.

Wędkarstwo to jedno z zajęć, które cieszy się dużą popularnością wśród Polaków. W obliczu wody jednak zawsze powinniśmy pamiętać o tym, by zachować szczególną ostrożność. Świadkowie, którzy wyszli wieczorem na spacer, zauważyli w stawie ciało. Po zawiadomieniu służb alarmowych, na miejsce wysłano pięć zastępów straży pożarnej, a także dwie łodzie z Wodnego Pogotowia Ratunkowego.

Nie żyje 9 osób i jest wielu rannych. Mrożący krew w żyłach wypadek na południu PolskiNie żyje 9 osób i jest wielu rannych. Mrożący krew w żyłach wypadek na południu PolskiCzytaj dalej

Niestety w Redzikowie koło Słupska (województwo pomorskie) wędkarstwo skończyło się tragedią. Straż pożarna została zawiadomiona o pływającym w stawie ciele w sobotę 22 sierpnia po godzinie 18:00. Wreszcie ze zbiornika wodnego w okolicach ogródków działkowych udało się wyciągnąć mężczyznę. Wtedy służby ratunkowe przystąpiły do akcji przywracania czynności życiowych.

Wędkarstwo z tragicznym finałem. Nie żyje 72-latek

Wędkarstwo z tragicznym finałem. Na miejscu pracowało 5 zastępów straży pożarnej oraz 2 łodzie z Wodnego Pogotowia Ratunkowego. Po wyciągnięciu mężczyzny na brzeg, rozpoczęły się próby przywrócenia czynności życiowych. Te jednak nie przyniosły efektów. Lekarz, który pojawił się na miejscu, stwierdził zgon mężczyzny.

Po tym, jak wędkarstwo skończyło sę tragedią, policja rozpoczęła dochodzenie w tej sprawie. Zgodnie z informacjami, które przekazał Piotr Basarab, rzecznik słupskiej straży pożarnej w rozmowie z "Radiem Gdańsk", mężczyzna miał 72 lata. Okoliczności tego dramatycznego jeszcze są ustalane, jednak ze wstępnych ustaleń wynika, że był to najprawdopodobniej nieszczęśliwy wypadek.

Dzisiaj grzeje: 1. Lech Wałęsa wieszczy katastrofę i apeluje. "Jeśli nie posłuchacie starego Wałęsy, to poginiecie wszyscy"
2. Już się zaczęło, żywioł uderzył bezlitośnie. Nagranie z polskiego miasta przyprawia o ciarki
3. Waldemar Kraska ujawnił, czemu Szumowski zrezygnował. Wygodna wymówka?

Wędkarstwo często bywa uprawiane przez osoby starsze, dlatego służby szczególnie do nich kierują apel o szczególną ostrożność w czasie, gdy przebywają nad wodą. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o dramacie, do którego doszło w rajskim kurorcie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niemcy pogrążone w żałobie. Uwielbiana gwiazda zmarła w trakcie snu, miała tylko 40 lat
  2. 30 mężczyzn dokonało gwałtu na 16-letniej dziewczynie. Stali w kolejce przed jej hotelowym pokojem, nikt nie zareagował
  3. Media podały niebywałe wiadomości o Kim Dzong Unie. Podjął niespodziewaną decyzję, miało być inaczej
  4. Kobieta wyszła z knajpy bez płacenia. Kiedy kelner podszedł do jej stolika aż pobladł
  5. Janusz zbiera nawet 400 grzybów dziennie. Ma genialnie prosty, sekretny trik na grzybobranie, kto by pomyślał
  6. Dlaczego psy liżą ludzi? Nie każdy zna prawdziwe powody

Źródło: Wirtualna Polska

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł