wczasy MalediwyFot. Pixabay.com/pasja1000/zdjęcie poglądowe

Atak w turystycznym raju. Są ranni

Wczasy w turystycznym raju niestety nie zawsze kończą się szczęśliwie. W mediach właśnie pojawiła się informacja o ataku, który miał miejsce na Malediwach.

Wczasy kojarzą nam się wyłącznie z błogim odpoczynkiem oraz relaksem. Wyjeżdżając do prawdziwego raju, liczymy na wylegiwanie się na złotej plaży, kolorowe drinki oraz ucieczkę od codziennych problemów. Niestety nie zawsze taki scenariusz się sprawdza.

Wszyscy byliśmy oszukiwani? Wyciekły tragiczne dane dotyczące śmiertelności koronawirusaWszyscy byliśmy oszukiwani? Wyciekły tragiczne dane dotyczące śmiertelności koronawirusaCzytaj dalej

Do mediów właśnie dotarła informacja dotycząca okropnych wydarzeń, które rozegrały się na Malediwach. Policja zatrzymała tam trzech mężczyzn, którzy są podejrzani o zaatakowanie nożami dwóch Chińczyków oraz Australijczyka.

Wczasy zakończyły się tragedią

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, trzech podejrzanych mężczyzn może być powiązanych z Państwem Islamskim. Mieli zaatakować w kurorcie Hulhumalé we wtorek, jednak dopiero teraz dowiedział się o tym świat.

Jak przekazuje RMF24, poszkodowani zostali ranni i musieli trafić do szpitala. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, a jak podaje agencja Reutera, ich stan obecnie oceniany jest przez lekarzy jako stabilny.

Dwóch poszkodowanych było zatrudnionych w kurorcie, trzeci natomiast był turystą.

Za atakiem stoi ISIS?

Teorię o powiązaniu napastników z Państwem Islamskim potwierdza również materiał filmowy, opublikowany w mediach społecznościowych, z którego wynika, że ugrupowanie militarne chce wziąć na siebie odpowiedzialność za atak.

Lokalna policja przekazała na Twitterze, że badana jest autentyczność filmu. Na materiale jeden z zamaskowanych mężczyzn miał przekazywać, że rząd Malediwów "dostał się w ręce niewiernych". Padły również groźby, że ataków w przyszłości będzie więcej, jeśli w najbliższym czasie nie zostaną wprowadzone żadne zmiany poprawiające tę sytuację.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mama włożyła najmłodsza córeczkę do piekarnika i włączyła go. Do sieci wyciekły zdjęcia
  2. Chroni przed rakiem i poprawia trawienie. Wystarczy jedna łyżeczka dziennie
  3. Na pokład Ryanaira wejdzie jeszcze więcej pasażerów. Będzie ciasno, turyści dostaną białej gorączki
  4. PKP wycofało wagony przystosowane z trasy. Od tłumaczeń gotuje się krew w żyłach
  5. 50 lat temu powstało miasto, w którym doszło do strasznej katastrofy. Dziś nadal wielu boi się tam jechać
  6. Po latach na wierzch wyszedł skandal ws. śmierci Jana Pawła II. Media o tym milczały

Źródło: RMF24

Następny artykuł