Wczasy mogą być niebezpieczne. Wszystko przez słońcepixabay.com/ stronytwoichmarzen

Pilny apel Ministerstwa do Polaków. Chodzi o wczasy tysięcy ludzi

Wczasy to czas rozrywki i odpoczynku, w dużej mierze tego na świeżym powietrzu. Z racji tego turyści mają do czynienia ze słońcem, która duża dawka może być niebezpieczna dla człowieka. Ministerstwo Zdrowia apeluje o ostrożność.

Wczasy już się zaczęły. Wielu ludzi wyjeżdża na wakacje. Bardzo często wybierane są takie kierunki jak morze czy Mazury, co wiąże się z korzystaniem z plaż. Tam człowiek narażony jest na duże promieniowanie słoneczne, które może być powodem poważnej choroby. Mowa o czerniaku. Ministerstwo Zdrowia apeluje o rozsądek i daje wskazówki.

Zjadł obiad w Łebie, wysłał nam paragon. Pokazał, jak jest naprawdęZjadł obiad w Łebie, wysłał nam paragon. Pokazał, jak jest naprawdęCzytaj dalej

Bezpieczne wczasy. Ministerstwo Zdrowia apeluje

Korzystanie ze słońca jest nieuniknione w okresie wakacyjnym. Ministerstwo Zdrowia apeluje jednak, aby zachować rozsądek. Główną wskazówką, jaką podali, jest czas przebywania na słońcu. Według nich, pełne wystawienie na słońcu nie powinno trwać dłużej niż 10 minut. Oznacza to, że przebywając na plaży, warto skorzystać z cienia. To dobra okazja, aby na przykład udać się po orzeźwiający napój, który można wypić pod parasolem. Warto także pamiętać o odpowiednio mocnych filtrach.

Dzisiaj grzeje: 1. Tony Halik zostawił ukochanej kopertę. Miała ją spalić po jego śmierci, ale zajrzała do środka i zamarła
2. Niektórzy będą musieli wybierać pomiędzy świadczeniami. Na dwa się nie załapią

Ministerstwo ostrzega też przed solarium. "Promieniowanie ultrafioletowe w solarium jest nawet 10-15 razy silniejsze od promieniowania słonecznego. Taka opalenizna jest bardzo niezdrowa. Nie tylko wysusza skórę i przyspiesza jej starzenie się, ale przede wszystkim może być przyczyną rozwoju czerniaka. Światowa Organizacja Zdrowia wpisała promieniowanie ultrafioletowe na listę kancerogenów, czyli uznała je za czynnik bezpośrednio sprawczy w rozwoju nowotworów skóry. Korzystanie z solarium zwiększa nie tylko ryzyko zachorowania na czerniaka, ale również ryzyko wystąpienia raka skóry" - czytamy na stronie planujedlugiezycie.pl.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagła śmierć znanej postaci sportu. W poniedziałek miał przyjść na trening, ale nie zdążył
  2. Dramatyczna relacja pobitej na wiecu Dudy 18-latki. "Jego zwolennicy mnie wyzywali, a on patrzył mi w oczy i nie powiedział nic
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Dzieci rzucały w szczeniaczka kamieniami. Piesek cudem się uratował

Źródło: planujedlugiezycie.pl, Twitter

Następny artykuł