Watykan tajny składFot. Pixabay.com/Walkerssk

Watykan ma tajny skład. Nie wiedział o nim prawie nikt, koło ukrytego wejścia przechodzą tłumy turystów

Watykan ma swoje tajemnice i chyba nikt nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Niewielu turystów jednak wie, że być może przechodziło tuż obok sekretnego wejścia do tajnego składu Stolicy Apostolskiej.

Watykan to prawdziwa perła nie tylko Rzymu czy Włoch, ale całej Europy. Każdego dnia do tego miejsca podróżują miliony turystów - zarówno tych wierzących, jak i osoby, które traktują to miejsce jako obiekt kulturowy, a nie religijny. Już nie raz pojawiały się w mediach doniesienia o różnych tajemnicach tego miejsca, które czasem celowo lub przez przypadek wychodzą na jaw.

Młoda Polka zmarła w Chinach. Rodzina błaga o pomoc, sami nie mogą nic zrobić, są bezradniMłoda Polka zmarła w Chinach. Rodzina błaga o pomoc, sami nie mogą nic zrobić, są bezradniCzytaj dalej

Zwykle ukrywane są przed światem z różnych powodów. Decydują o tym upoważnieni ludzie, a reszta społeczeństwa nawet nie ma pojęcia, co znajduje się naprawdę niedaleko. Wiele osób nie zdaje sobie również sprawy z tego, że Watykan ma swój tajny skład znalezisk archeologicznych, których są miliony.

Watykan ma tajny skład znalezisk archeologicznych

Informacja o tajnym składzie znalezisk archeologicznych pojawiła się w mediach, gdy z kamerą udało się tam wejść telewizji RAI. Jak udało się ustalić, pracuje tam zespół 10 archeologów, którzy starają się ustalić historię ponad 4 milionów eksponatów. Katalogują je i badają ich przeszłość.

Jak przekazuje Interia, znaleźć tam można tysiące przedmiotów o ogromnym znaczeniu historycznym. Są to m.in. ozdoby, zabawki czy elementy fresków, pochodzące z czasów Cesarstwa Rzymskiego. Zwykle są to przedmioty, dla których nie ma miejsca już w oficjalnych muzeach lub te, które wymagają badań.

Tajne wejście, obok którego przechodzą tłumy turystów

Jak przekazuje Interia, pracuje się tam m.in. nad rekonstrukcją 20-metrowego fresku, który został rozbity na wiele drobnych kawałków. W tajnym składzie przechowywane są również zabytki, które udało się odnaleźć podczas wykopalisk prowadzonych na terenie ogrodów cesarskich, które znajdują się w dzielnicy Esquilino.

Jak się okazuje, obok sekretnego wejścia do tego składu każdego dnia zapewne przechodzą tysiące turystów i nikt nie podejrzewa, dokąd prowadzą niepozorne drzwi. Znajdują się one bowiem przy jednej z najruchliwszych ulic Rzymu, tuż obok centrum handlowego, lubianego zarówno przez mieszkańców miasta, jak i przyjezdnych. Z oczywistych względów ich dokładna lokalizacja nie została podana do wiadomości publicznej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ślub 17-latka i 51-latki odbył się równo 18 lat temu. Tak dziś wyglądają, niesłychane
  2. Nietypowe objawy braku witaminy B12. Jej niedobór powoli niszczy ciało
  3. Ryzykowne lądowanie samolotu LOT. Służby na lotnisku w Warszawie w stanie najwyższej gotowości
  4. Pilny apel polskiej policji do turystów. Ogromne oszustwo, wielu zostało już bez pieniędzy
  5. Straszne znalezisko na plaży. Potwór wygląda okropnie, interweniowała policja [FILM]
  6. Choroba nie dała za wygraną, odszedł dzisiaj nad ranem. Nie żyje uwielbiany przez tysiące Polaków dziennikarz

Źródło: Interia

Następny artykuł