Watykan. Skandal finansowy w papieskiej stolicywikimedia.org/wiki/File:5_luglio_2013_-_incontro_tra_Papa_Francesco_e_Papa_Benedetto_XVI_-_inaugurazione_statua_San_Michele_Arcangelo_-.jpg

Kolejny skandal w Watykanie. Afera goni aferę. Na placu tłumy turystów, a za murami rozpusta

Watykan to miejsce, w którym doszło do kolejnego skandalu. Tym razem chodzi o kwestie finansowe. Jedna osoba dostała pół miliona euro. Poinformował o tym dziennik "Corriere della Sera". Za co takie wynagrodzenie?

Watykan. To właśnie tam wydarzył się skandal. Co jakiś czas w stolicy apostolskiej dochodzi do kontrowersyjnych sytuacji. Tak też się stało tym razem. Jedna z osób miała dostać olbrzymie wynagrodzenie. Mowa o pół miliona euro. Wiele osób uważa, że to zdecydowanie za dużo. O sprawie poinformował lokalny dziennik z Watykanu. Kto dostał tyle pieniędzy?

1 listopada z zakazem przemieszczania się? 1 listopada z zakazem przemieszczania się? "Apelujemy o niewyjeżdżanie na Wszystkich Świętych"Czytaj dalej

Watykan. Kolejny skandal w papieskim kraju

Osobą, która dostała tak wysoką sumę pieniędzy, jest włoska ekspertka w dziedzinie relacji dyplomatycznych, która pracowała razem z Sekretariatem Stanu, podczas gdy zastępcą sekretarza był kardynał Angelo Becciu. Miała dostać pół miliona euro za doradztwo.

"Corriere della Sera" podaje, że to już kolejny skandal finansowy w Watykanie, o którym rozpisały się media. Kontrowersje trwają odkąd papież Franciszek zmusił we wrześniu kardynała Becciu do zrezygnowania z funkcji prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Odebrał mu również prawa wynikające z godności kardynalskiej.

Zarzuty wobec duchownego to udział w niejasnych transakcjach zakupu nieruchomości w Londynie. Miały one kosztować setki milionów euro. Miał także przelewać pieniądze na firmy związane z jego rodziną na Sardynii. Sam Becciu zaprzecza wszystkim doniesieniom i mówi, że papież został zmanipulowany i źle poinformowany.

Dzisiaj grzeje: 1. Media podały dramatyczne wiadomości, wszystkie ofiary śmiertelne są Polakami. Tragedia za granicą
2. W TVN dziennikarz nagle wypalił na wizji w niewybrednych słowach. W studiu zamarli, gdy tylko go usłyszeli
3. Uwaga, poważny komunikat dla Polaków. Najgorsza sytuacja od dawna, można zapomnieć o beztroskim wypoczynku

Teraz ekspertka Cecilia Margoni przyznaje, że w ciągu czterech lat otrzymała z Watykanu pół miliona euro w zamian za doradztwo i podróże. Pieniądze wydawała między innymi na zakupy. - Torebka była na przykład dla żony przyjaciela z Nigerii, który ma możliwość prowadzić dialog z prezydentem Burkina Faso - mówi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wysiadła z samochodu i zobaczyła nadbiegające psy. Niewiarygodne, jakie zgotowały jej powitanie, wszystko się nagrało
  2. Najdziwniejsza misja kosmiczna w historii ludzkości? Wystrzelone w kosmos auto dotarło w niezwykłe miejsce
  3. Katarzyna Dowbor pokazała zdjęcie z wyprawy sprzed 22 lat. Totalna petarda, nie da się oderwać oczu
  4. Wyciekły porażające zdjęcia z Chin. Nie do wiary, co się tam wyprawia
  5. Otworzyli mumię sprzed 2500 lat. Wszystko się nagrało, widok zapiera dech
  6. Bolt ma nietypowy pomysł, inicjatywa zaskoczyła wszystkich. Chcą zachęcić do adopcji zwierząt

Źródło: RMF24

Następny artykuł