Warszawapixabay/Adam Nieścioruk

Co skrywa Warszawa? Te muzea i galerie Cię zachwycą

Warszawa kojarzona jest przede wszystkim ze Starym Miastem, Pałacem Prezydenckim i Łazienkami Królewskimi. Nasza stolica ma do zaoferowania jednak o wiele więcej, trzeba jedynie to odkryć. Muzea oraz galerie podbijają serca turystów z całego świata, przekonaj się więc, które warto zwiedzić.

Warszawa to największe miasto Polski, które jest jednym z najczęściej odwiedzanych we wschodniej Europie. Ośrodek ten pełen jest turystycznych atrakcji, muzeów, miejsc zielonych czy restauracji, które przyciągają przyjezdnych, czyniąc ich urlop wyjątkowym. Miasto to jednak kojarzy się jedynie z kilkoma najpopularniejszymi atrakcjami, podczas gdy skrywa w sobie o wiele więcej miejsc wartych odwiedzenia, niż mogłoby się niektórym wydawać.

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne? Te kilka wskazówek Ci pomożeJak wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne? Te kilka wskazówek Ci pomożeCzytaj dalej

Najlepsze muzea w Warszawie

W tym zestawieniu warto skupić się na nieco mniej popularnych, lecz zdecydowanie nie mniej ciekawych miejscach, w których wizyty nikt nie będzie żałował. Turyści przegapić nie powinni Muzeum im. Bolesława Biegasa, w którym znaleźć można największy zbiór prac tego słynnego artysty na całym świecie.

Kolejnym miejscem, które uznać można za mniej znaną, choć cudowną ikonę Polski, jest Muzeum Fryderyka Chopina. Warszawa nierozerwalnie kojarzy się z tym wielkim artystą, a obiekt ten otwarty został w 200. rocznicę jego urodzin. Zobaczyć tam można zarówno jego instrumenty muzyczne, jak i listy czy partytury, a szczególne wrażenie robią podziemia - w niezwykłym klimacie słuchać tam można muzyki Chopina.

Warszawa zachwyca galeriami sztuki

Na tej liście braknąć nie może bez wątpienia Spectra Art Space. Nie jest to zwykła galeria, a raczej przestrzeń poświęcona prezentacji dorobku polskiej sztuki współczesnej, reprezentującej drugą połowę XX wieku.

Na koniec wymienić trzeba Galerię Opera, znajdującą się na Placu Teatralnym. Podziwiać tam można w dwumiesięcznych cyklach dorobek najznakomitszych, polskich artystów i twórców, którzy reprezentują sztukę współczesną XX wieku. Projekt ten powstał przy współpracy Akademii Sztuk Pięknych oraz Opery Narodowej. Wszystkie te obiekty pokazują, że Warszawa skrywa o wiele więcej, niż turysta mógłby przypuszczać. Urlop w stolicy Polski bez wątpienia może być niezwykle ciekawy i pełen atrakcji.

Następny artykuł