warszawa zalanafot. twitter.com/ @KazikowskaEdyta

Warszawa sparaliżowana. Samochody "płyną", zamknięte metro

Warszawa sparaliżowana po przejściu gwałtownej burzy. Samochody i autobusy "płyną" po ulicach, metro zalane. Zamknięta została stacja.

Warszawa została kompletnie sparaliżowana po intensywnych opadach deszcu, które wystąpiły dzisiaj po godzinie 16. Utrudnienia napotkamy w kilku dzielnicach, na kluczowych drogach oraz placach. Zamknięta została również stacja metra. Stolica znajduje się w strefie zagrożenia drugiego stopnia według IMGW.

Najwyższy stopień zagrożenia od IMGW. Zapowiadają trąby powietrzneNajwyższy stopień zagrożenia od IMGW. Zapowiadają trąby powietrzneCzytaj dalej

Warszawa walczy ze skutkami ulewy

Zalane zostały najważniejsze ciągi komunikacyjne, jak Wisłostrada, Plac Trzech Krzyży czy drogi dojazdowe na Powiśle oraz Lotnisko Chopina. Strażacy cały czas otrzymują kolejne zgłoszenia o podtopieniach w różnych częściach miasta.

- Do tej pory otrzymaliśmy około 300 zgłoszeń - poinformował Polsat News kpt. Wojciech Kapczyński z stołecznej straży pożarnej. - Warszawskich strażaków w działaniach wspomogą m.in. strażacy z Legionowa - podał.

Pod wodą znalazła się między innymi dzielnica Bielany, szczególnie osiedle między ulicami Podleśną a Gwiaździstą. Podobnie sąsiadujący Żoliborz, a także ulica Żwirki i Wigury, Wisłostrada w kierunku Łomianek oraz Plac Trzech Krzyży. Studzienki kanalizacyjne nie wytrzymały i wybiły wodę na wysokość 1 metra.

Zamknięte metro Ratusz Arsenał

Z powodu ulewy zamknięta została stacja metra Ratusz Arsenał. - Pociągi nie będą się na niej zatrzymywały - przekazała Polsat News rzeczniczka Metra Warszawskiego Anna Bartoń.

Dzisiaj grzeje: 1. Skandaliczne i oburzające zachowanie w karczmie w Zakopanem. Aż się wierzyć nie chce, okropne
2. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?

Problemy mają również pasażerowie autobusów i tramwajów. - Z powodu trudnych warunków atmosferycznych występują poważne utrudnienia w ruchu pojazdów komunikacji miejskiej - poinformowało ZTM.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Lewandowski nagle zjawił się w Warszawie. Powód wizyty szybko wyszedł na jaw, należą się brawa
  2. Henryk Gołębiewski boi się przerzutów. Niestety, w ostatniej chwili stracił możliwość przebadania się
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. 77-latka wyszła na spacer. Kiedy zobaczyła na mieście kota sąsiada, zamurowało ją. Wiedziała, że nie jest dobrze

źródło: Polsat News

Następny artykuł