Warszawa słynie z wielu zabytkówwikipedia.org Ala z CC BY-SA 3.0

Byliście w Zamku Królewskim w Warszawie? Robi duże wrażenie

Warszawa co roku zachwyca tysiące turystów z Polski i za granicy. Wśród wielu malowniczych miejsc wyróżnia się szczególnie kilka z nich. Oczywiście nie sposób zapomnieć o Zamku Królewskim, który budzi podziw u zwiedzających.

Warszawa, jako stolica Polski, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wiele osób decyduje się odwiedzić właśnie to miejsce podczas swojego urlopu, a i sami mieszkańcy nie stronią od spacerów, podczas których odkrywają kolejne tajemnice miasta. Trzeba przyznać, że nie brakuje tam miejsc do zwiedzania, godnych zobaczenia zakamarków czy unikalnych lokali, które koniecznie trzeba zobaczyć. Wśród najbardziej popularnych zabytków, oprócz Pałacu Kultury i Nauki, jest Zamek Królewski.

Polsat właśnie przekazał, rząd wydał rozporządzenie. Chodzi o zakaz lotów, wielu złapie się za głowyPolsat właśnie przekazał, rząd wydał rozporządzenie. Chodzi o zakaz lotów, wielu złapie się za głowyCzytaj dalej

Warszawa szczyci się Zamkiem Królewskim

Zamek Królewski mieści się na Starym Mieście, przy ulicy placu Zamkowym 4, pełniąc obecnie funkcje muzealną i reprezentacyjną. Dla wprawnego oka fanów architektury od razu widać barokowo-klasycystyczny styl, w jakim został wybudowany. Jego obecny wygląd imponuje, zwłaszcza jeśli ma się w pamięci jego bujną historię. Obiekt był niegdyś często dewastowany i ograbiany przez wojska szwedzkie, brandenburskie, niemieckie i rosyjskie. Dziś zachwyca swoją prostotą, a bogato zdobione wnętrza zapierają dech. Zwraca uwagę zwłaszcza nocą, gdy reflektory oświetlają fasadę i iglicę w niebywale nastrojowy sposób, nadając całemu placu romantycznego charakteru. Nic dziwnego, że cieszy się aż tak dużym zainteresowaniem wśród turystów.

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejny kraj zamyka przed nami granicę. Wprowadzono ograniczenia dla przyjeżdżających z Polski
2. Eurowizja Junior 2020: Żenująca wpadka podczas "Szansy na sukces". Prowadzący źle przedstawił dziecko publiczności, brak słów
3. Skandal na północy Polski. Zaorano cmentarz pod agroturystykę, "nikt o to nie dbał"

Ponadto, obszar przed wejściem głównym często jest okupowany przez artystów ulicznych, którzy swoimi występami zabawiają gapiów. Zamek Królewski jest też jednym z najczęstszych motywów na różnego rodzaju pamiątkach: pocztówkach, szklanych kulach, magnesach, koszulkach, kubkach i wiele innych. Na każdym z nich prezentuje się świetnie.

Widzieliście Zamek Królewski na własne oczy? Byliście w środku czy może podziwialiście go tylko z zewnątrz? Napiszcie o swoich doświadczeniach z wycieczek po Warszawie w komentarzach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zobaczył na telefonie twarz zmarłego opiekuna i nie wytrzymał. Reakcja zwierzaka łamie serce
  2. Księżyc może być trudniejszy do skolonizowania niż myśleliśmy. Naukowcy podają powód
  3. Lasy Państwowe donoszą, "groza w środku lasu". Znaleźli palce umarlaka
  4. Zginęło ponad 850 osób. Katastrofa na Bałtyku, właśnie podano nowe informacje
  5. Uwaga, niebawem Polska może wydać ENA. Nie ma ani chwili do stracenia
  6. Border collie zaryzykował życiem dla 10-latka. Bez wahania stanął do walki z niebezpiecznym drapieżnikiem

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł