Warszawa jednak z podziałem?Fot. Google Maps

Podział Mazowsza coraz bardziej realny? Wiadomo, kiedy zapadnie ostateczna decyzja

Warszawa miałaby utworzyć oddzielne województwo, a pozostała część Mazowsza stanowiłaby odrębną jednostkę administracji samorządowej. Jeden z polityków koalicji rządzącej podał potencjalny okres wyjawienia szczegółów projektu.

Warszawa z województwem warszawskim i Mazowsze z województwem mazowieckim? Anonimowy członek zarządu Prawa i Sprawiedliwości deklaruje, że projekt nadal jest dyskutowany w ramach partii, a szczegóły zmian mogą być podane do informacji publicznej już za kilka tygodni.

Ponad 140 osób nie żyje. Liczba cały czas rośnie. Niepokojące wieści ze świataPonad 140 osób nie żyje. Liczba cały czas rośnie. Niepokojące wieści ze świataCzytaj dalej

Warszawa: PiS nadal chce podziału województw

Jak informują dziennikarze RMF24, Warszawa nadal jest obiektem zainteresowania koalicji rządzącej z perspektywy potencjalnego podziału województw. Utworzenie dwóch jednostek z “obecnego” Mazowsza pojawiło się w programie Prawa i Sprawiedliwości już za sprawą kilku wcześniejszych kampanii wyborczych, jednak dopiero teraz frakcja zdaje się podejmować konkretne kroki. Co ważne, w ostatnich dniach władze znalazły się również na ustach krajowych podróżników.

- Temat podziału Mazowsza jest cały czas aktualny. Nie zarzuciliśmy tego pomysłu. Czekamy na ostateczną decyzję polityczną w tej sprawie. Prawdopodobnie zapadnie ona w pierwszych dniach września - wyjaśniał w rozmowie z Polską Agencją Prasową anonimowy współpracownik prezesa PiS.

Czy Warszawa chce podziału? Samorząd o utworzeniu nowego województwa

Nieco bardziej sceptycznie nastawiony do potencjalnego podziału jest samorząd województwa mazowieckiego. Jak stwierdził pod koniec lipca marszałek Mazowsza, Adam Struzik (Polskie Stronnictwo Ludowe), pomysł klubu PiS jest “ nieracjonalny i szkodliwy”. Zdaniem samorządowca, Warszawa i region miałyby reprezentować konkretne sympatie polityczne, a separacja okręgów wyborczych mogłaby przyczynić się do korzystniejszego rozkładu mandatów dla Zjednoczonej Prawicy.

Dzisiaj grzeje: 1. Niepokojące odkrycie naukowców. Codziennie miliony Polaków nieświadomie się trują
2. Niewyobrażalna tragedia na polskiej plaży. Niestety, nic nie dało się zrobić
3. Kontrolerzy rozeszli się po kraju, do ciebie też mogą zapukać. Kara to aż 681 zł

- Toczy się na ten temat dyskusja, także wewnątrz naszego środowiska [...] Jedni są za tym, żeby to zrobić. Jeżeli to zrobić, to trzeba by to zrobić pilnie. Inni za tym, żeby to odłożyć - wyjaśniał pod koniec lipca Ryszard Terlecki (Prawo i Sprawiedliwość) cytowany przez RMF24

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus w drużynie reprezentantów Polski. Mamy pilne informacje z Włoch, złe wiadomości
  2. Ważne informacje tuż przed weekendem. Klienci PKO BP powinni się przygotować
  3. Pilny apel do wszystkich turystów z Polski. Dla własnego dobra lepiej wiedzieć, nie jest dobrze
  4. Prześwietlili 1000-letni posąg. Zobaczyli, co jest w środku i zamarli
  5. Kasia Cichopek wolałaby, żeby nikt nie wiedział. Za późno, zdjęcie z hotelu wylądowało w sieci
  6. Dlaczego psy liżą ludzi? Nie każdy zna prawdziwe powody

Źródło: RMF24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł