Warszawa metroFot. Twitter/Patrick Edery

Warszawskie metro zostało nagrane przez Francuza. Zaskakująca reakcja, film zasypała lawina komentarzy

Warszawa, jako jedyne miasto w Polsce, pochwalić się może metrem. Znacznie ułatwia ono komunikację zarówno mieszkańcom, jak i turystom, jednak jest ono często krytykowane przez samych Polaków. Narzekamy na nie z wielu powodów, a teraz nagrane zostało przez turystę z Francji. Film wywołał niezwykle żywą reakcję internautów.

Warszawa jest często i niestety dość chętnie krytykowana przez wielu Polaków. Narzekamy na wiele jej cech, mniej lub bardziej słusznie. Jednym z punktów zapalnych jest też kwestia metra, która wywołuje wiele kontrowersji i dyskusji. Często pada argument, że warszawskie metro na tle innych, znajdujących się w europejskich stolicach, wypada dość blado.

Turysta popełnił fatalny błąd, robi tak wielu. Musi zapłacić teraz 16 tys. euroTurysta popełnił fatalny błąd, robi tak wielu. Musi zapłacić teraz 16 tys. euroCzytaj dalej

Oczywiście głównymi zarzutami są jedynie dwie nitki oraz niewiele stacji. Teraz ten środek transportu pokazany został od strony, która dla wielu krytyków może być ogromnym zaskoczeniem. Nagranie trafiło do sieci i zasypane zostało przez prawdziwą lawinę komentarzy.

Francuz nagrał warszawskie metro

Turysta z Francji, Patrick Edery, nagrał warszawskie metro. Pokazał tłum pasażerów oraz moment wejścia na peron, a wszystko to opatrzył niezwykle pozytywnym komentarzem. Mężczyzna docenił zarówno ten środek transportu, jak i zachowanie ludzi, którzy nim podróżują. Odniósł się również do kraju swojego pochodzenia, jednak w bardzo gorzki sposób.

- Metro w Warszawie w godzinach szczytu: czysto, cywilizowanie, bezpiecznie, spokojnie. Jak zresztą w całej Polsce. I Francji... z lat 60. - napisał na Twitterze.

Warszawa chwalona przez zagranicznych turystów

Nagranie odbiło się głośnym echem zarówno we Francji, jak i w Polsce. Komentowali je mieszkańcy obu tych państw,, podzielając opinię Francuza. Wypowiadający się chwalili nasz kraj, zachowanie w publicznych środkach transportu oraz wskazywali na różnice kulturowe.

- Różnica dla kobiet (które nie ośmielają się nosić niczego „krótkiego” we Francji) jest absolutnie niezwykła. Latem kobiety mogą chodzić w najlżejszych sukienkach, nie narażając się na gwizdy. A gdyby tak się stało, nikt nie pozostałby obojętny i ktoś by interweniowałby. Wykształcona i cywilizowana populacja, jak niegdyś Francja - brzmi jeden z komentarzy.

Padło również wiele nieprzyjemnych słów o metrze paryskim, które jest jednym z najbardziej rozbudowanych w Europie.

- Ilekroć jadę metrem za granicą (na przykład w Azji albo gdzie indziej), widzę, jak zaniedbane, brudne i niespokojne jest metro w Paryżu... - napisała kolejna osoba.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. 2-letnia dziewczynka zmarła we własnym łóżku. Przyczyna śmierci powinna być przestrogą dla rodziców
  3. 13-latek zmarł po lekcji WF-u. Nauczyciel kazał uczniom wykonywać niebezpieczne ćwiczenie
  4. O włos od spotkania z ogromnym, niebezpiecznym zwierzęciem. Cudem uciekł, wszystko zostało nagrane
  5. Niezwykłe znalezisko polskiego rybaka. Butelkę z listem wysłano dziesiątki lat temu, treść zaskakuje
  6. Natura stworzyła nieprawdopodobne dzieło. Pod ziemią kryje się prawdziwy skarb
  7. Służby ostrzegają. W Polsce anomalia, jakiej nie było od lat, zostało tylko kilka godzin

Źródło: Do Rzeczy

Następny artykuł