warszawaFot. instagram.com/pavvew_voo

Ogromne wyróżnienie kultowej dzielnicy Warszawy. "Karnawał przez całe lato"

Warszawa znalazła się w rankingu miast, które oferują najlepsze miejsca do spędzania wolnego czasu. Mnóstwo lokali zgromadzonych na atrakcyjnej przestrzeni gwarantuje miejsce w pierwszej dziesiątce.

Warszawa znalazła się w rankingu "Dziesięciu najfajniejszych okolic w Europie" przygotowanym przez dziennikarzy "The Guardian". Dzielnicą, która zachwyciła Brytyjczyków, jest Powiśle będące wschodnią częścią Śródmieścia. Określono ją jako miejsce, gdzie "wiosną i latem trwa nieustający karnawał".

Rozwód w rodzinie królewskiej, jest oficjalne potwierdzenie. Królowa jest wściekłaRozwód w rodzinie królewskiej, jest oficjalne potwierdzenie. Królowa jest wściekłaCzytaj dalej

W rankingu znalazły się takie dobrze znane dzielnice dużych europejskich miast: berliński Neukölln, dzielnica uniwersytecka w Brukseli, praskie Holešovice, Bonfim w Porto czy dzielnica Reunion w Paryżu. Nasza stolica uplasowała się na szóstym miejscu, co zaskakuje wielu Polaków.

Warszawa przyjazna weganom

Zaletami Powiśla są liczne lokale gastronomiczne zgromadzone na bulwarach, które oferują najróżniejsze przysmaki z całego świata. Zwrócono także uwagę, na szeroką ofertę skierowaną do wegan. Warszawa jest jednym z najbardziej przyjaznych miast, jeśli chodzi o kuchnię bez produktów pochodzenia zwierzęcego.

- Czas porzucić przekonania, że "Warszawa jest szara i zimna", ponieważ przez większą część roku jest naprawdę zielona i gorąca. Puby i knajpy na łodziach oferują piwa rzemieślnicze, koktajle oraz uliczne jedzenie: od pierogów po zupę pho - wyliczają dziennikarze "The Guardian"

Obszar Śródmieścia położony nad rzeką zmienił się nie do poznania. W czasie wojny był miejscem najsilniejszych zniszczeń, gdyż znajdowała się tam linia frontu. Gdy miasto podnosiło się z gruzów, okolica na powrót stała się popularna wśród wędkarzy i rowerzystów. Ostatnie lata przyniosły ogromne ożywienie, za sprawą projektów rewitalizacji obszaru. Bulwary Wiślane zyskały nowe oblicze, a mieszkańcy i turyści tłumnie odwiedzają różnorodne lokale.

Atrakcje nad Wisłą

Oprócz barów i restauracji Brytyjczykom spodobał się budynek Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, na dachu którego znajduje się ogród, skąd rozciąga się widok na miasto i rzekę. Centrum Nauki Kopernik jest polecane dla rodzin z dziećmi, uwagę przykuwa też Elektrownia Powiśle, w której wciąż trwają prace modernizacyjne. Gdy rewitalizacja zostanie ukończona, w środku znajdą się lokale usługowo-rozrywkowe.

Powiśle, a zwłaszcza bulwary przyciągają Warszawiaków, którzy bawią się na świeżym powietrzu w miejscu, gdzie "karnawał z muzyką na żywo trwa przez całą wiosnę i lato". Ta pozytywna opinia z pewnością zachęci zagranicznych turystów, do przychodzenia w to miejsce.

warszawa

Fot. ogrody na dachu BUW/ wikipedia.commons.com/ Adrian Grycuk

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje dziecięca gwiazda. Matka poinformowała o śmierci syna
  2. Popularne badanie wykonywane w domu. Wiele osób popełnia przy nim błąd
  3. Krzyki i panika na pokładzie samolotu. Wpadli w huragan, pilot 5 razy próbował lądować
  4. Nie tylko WizzAir z Polski. Nagrania samolotów walczących z huraganem wywołują ciarki, ale pilotom należą się brawa
  5. Będzie nowe województwo na południu Polski? Nie wszyscy się ucieszą, "temat jest w obiegu"
  6. Są już pierwsze ofiary i ogromne zniszczenia na terenie całej Polski. Jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domów

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł