Warszawa zakwalifikowana do żółtej strefy.fot. pixabbay/ srgmmv

Stało się. Rząd podjął decyzję. Zwiększają obostrzenia dla mieszkańców i turystów dużego regionu w Polsce

Warszawa jest największym miastem w Polsce. W Warszawie dynamicznie wzrasta liczba zakażonych koronawirusem. Rząd zdecydował się na radykalne kroki, aby zahamować rozprzestrzenianie się wirusa w stolicy. Mieszkańców i turystów czekają duże zmiany.

Warszawa jest stolicą Polski oraz największym miastem w kraju. Populacja samej Warszawy sięga blisko 2 milionów osób, które faktycznie są zameldowane w mieście. Na co dzień w Warszawie mieszka bardzo dużo osób niezameldowanych, które nie wliczają się do spisu. Niektóre źródła mówią nawet o 3-3,5 mln, jeśli podliczymy wszystkich mieszkańców zameldowanych, niezameldowanych oraz tych, którzy przebywają w mieście w ciągu dnia ze względów zawodowych. Tak duże zagęszczenie sprawia, że o wiele szybciej rozprzestrzenia się koroanawirusa. Warszawa z dnia na dzień notuje coraz wyższe wyniki zakażeń. Dlatego rząd postanowił działać i podjąć radykalne kroki.

1 listopada z zakazem przemieszczania się? 1 listopada z zakazem przemieszczania się? "Apelujemy o niewyjeżdżanie na Wszystkich Świętych"Czytaj dalej

Warszawa - nowe obostrzenia dla stolicy

Już od kilku dni spekulowano, że Warszawa może trafić na listę powiatów z dodatkowymi obostrzeniami. Do dziś nie było wiadomo, do której strefy (czerwonej czy żółtej) Warszawa zostanie zakwalifikowana. Teraz już wszystko jasne. Oficjalna konferencja i przedstawienie zaktualizowanej listy wszystkich powiatów znajdujących się w strefie żółtej oraz czerwonej będzie miało miejsce o 13:00. Natomiast w Trzecim Programie Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zdradził, że Warszawa trafia na listę powiatów oznaczonych żółtą strefą. A to oznacza zaostrzony rygor i większe restrykcje związane z walką z koroanwriusem.

Dzisiaj grzeje: 1. Media podały dramatyczne wiadomości, wszystkie ofiary śmiertelne są Polakami. Tragedia za granicą
2. Wiadomości TVP wysoko ponad chmurami? Kuriozum, opowiadają o rzekomej serii "ataków", szczują na mniejszości
3. Uwaga, poważny komunikat dla Polaków. Najgorsza sytuacja od dawna, można zapomnieć o beztroskim wypoczynku

Nowe obostrzenia w Polsce

Wzrost zakażeń koronawirusem z dnia na dzień jest coraz większy. Nikt już nie ma wątpliwości, że wirus na dobre zagościł w polskiej rzeczywistości i należy podjąć wszelkie działania, aby powstrzymać tak dynamiczne rozprzestrzenianie. Po wiosennym lockdownie polski rząd zdecydował się na wprowadzanie obostrzeń lokalnych tj. powstały strefy żółte i czerwone. Największy reżim sanitarny obowiązuje w strefach czerwonych. To właśnie w tych regionach restauracje, puby, bary mogą pracować od 6:00 do 22:00, pomijając dostawę na wynos. Dodatkowo obowiązuje zasada zakrywania ust i nosa na wolnej przestrzeni. Ta sama zasada obowiązuje również w strefie żółtej. Ograniczenia tyczą się również imprez okolicznościowych i zgromadzeń.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pozwoliła dziecku na kąpiel z kotem. Wszystko nagrała kamerą
  2. W Milionerach absurdalna sytuacja. Uczestnik wyśmiany na wizji, zadzwonił do przyjaciela już przy pierwszym pytaniu
  3. Katarzyna Dowbor pokazała zdjęcie z wyprawy sprzed 22 lat. Totalna petarda, nie da się oderwać oczu
  4. Wyciekły porażające zdjęcia z Chin. Nie do wiary, co się tam wyprawia
  5. Otworzyli mumię sprzed 2500 lat. Wszystko się nagrało, widok zapiera dech
  6. Kotek o dwóch pyszczkach przyszedł na świat. Właściciele nie wierzyli własnym oczom, nikt nie dawał mu szans

Źródło: TVN/Polsat

Następny artykuł