Warszawa zachwyca światłamimateriały prasowe

Widzieliście Królewski Ogród Światła? Ma niesamowity klimat

Warszawa słynie z wielu atracyjnych zabytków i lokacji wartych zobaczenia. Bez wątpienia jednym z nich jest Królewski Ogród Świateł, kóry warto zobaczyć. Klimat miejsca jest niezwykły, szczególnie sprzyja zakochanym parom.

Warszawa już od 10 października oferuje niezwykłą rozrywkę dla wszystkich mieszkańców i turystów. Zostanie uruchomiony bowiem Królewski Ogród Świateł opowiadający historię pałacu w Wilanowie. To doskonała okazja, by pogłębić swoją wiedzę o tym miejscu w niebanalny sposób. Instalacje świetlne to nie wszystko - wystawa okarszona jest także muzyką.

Niebawem ruszą masowe kontrole Polaków, sypną się gigantyczne kary. Złe wieści dla podróżującychNiebawem ruszą masowe kontrole Polaków, sypną się gigantyczne kary. Złe wieści dla podróżującychCzytaj dalej

Warszawa zachwyci Królewskim Ogrodem Świateł 10 października

Oryginalną wystawę można zobaczyć w Muzeum Pałacu Jana III. Od kilku lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

- Ta wystawa to od kilku lat niebywały sukces muzeum. Ogrody pałacowe w zimowej odsłonie przyciągają tłumy, o co wcześniej trudno było poza letnim sezonem turystycznym. Ekspozycję od jej pierwszej edycji odwiedziło łącznie ponad milion osób. Bardzo duża grupa pochodziła spoza Warszawy - powiedział Grzegorz Mazur, kierownik Działu Rekonstrukcji Historycznej i Sprzedaży w Muzeum Pałacu Króla Jana III.

Najważniejsze w wystawie jest nie tylko to, w jaki sposób podkreśla piękno ogrodu oraz architekturę pałacu, ale przede wszystkim to, jaką historię opowiada. Niewiele jest projektów, które w taki sposób łączą piękno z elementami edukacyjnmi. Trzeba przyzać, że taka metoda na pewno trafi do najmłodszych, którzy chętnie obejrzą barwne konstrukcje. Nie tylko oni będą zachwyceni. Obejrzenie wystawy jest także świetnym pomysłem na randkę w chłodne, jesienne wieczory.

Dzisiaj grzeje: 1. Media podały dramatyczne wiadomości, wszystkie ofiary śmiertelne są Polakami. Tragedia za granicą
2. Czy Kinga Duda jest zadowolona z nowej roli? Wielu może być zaskoczonych
3. Uwaga, poważny komunikat dla Polaków. Najgorsza sytuacja od dawna, można zapomnieć o beztroskim wypoczynku

- Wilanowski projekt jest dla nas zupełnie wyjątkowy. To pierwsza tego typu świetlna wystawa historyczna. Pracowało nad nią ponad sto osób i stworzyliśmy bardzo duży i trudny projekt w oparciu o materiały źródłowe i historyczne, przy wsparciu pracowników merytorycznych muzeum - stwierdził Michał Kwasieborski, Head of Design Multidekor.

W klimat wproawdza niezwykły tunel, a później można podziwiać kandelabry i fontanny, a nawet drzewka pomarańczowe. Całość jest skąpana w ciepłych i chłodnych światłach, co doskonałe tło do zrobienia unikalnych zdjęć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszedł do klatki z niedźwiedziem, został śmiertelnie poturbowany. Czy niedźwiedź z cyrku zostanie uśpiony?
  2. Zmiana czasu 2020: Kiedy przestawiamy zegarki na czas zimowy?
  3. Katarzyna Dowbor pokazała zdjęcie z wyprawy sprzed 22 lat. Totalna petarda, nie da się oderwać oczu
  4. Wyciekły porażające zdjęcia z Chin. Nie do wiary, co się tam wyprawia
  5. Otworzyli mumię sprzed 2500 lat. Wszystko się nagrało, widok zapiera dech
  6. Kotek o dwóch pyszczkach przyszedł na świat. Właściciele nie wierzyli własnym oczom, nikt nie dawał mu szans

Źródło: WP

Następny artykuł