Warszawa część miastaFot. Wikimedia Piotr Drabik CC BY 2.0

Totalny paraliż. Podjęli decyzję. Zablokowali część polskiego miasta, chaos

Warszawa żyje niepokojącymi wydarzeniami. Część miasta została sparaliżowana przez blokady. W pewnej chwili w stolicy polski zapanował chaos. Wtedy zaczęła interweniować policja - funkcjonariusze dokonywali zatrzymań osób zaangażowanych w blokady. Zdarzenia rozpoczęły się w poniedziałek 7 września rano.

Warszawa w pewnym momencie została sparaliżowana. Blokady organizownane przez aktywistów całkowicie uniemożliwiły poruszanie się samochodami jedną z największych i najbardziej znanych ulic w stoli Polski. W pewnym momencie do akcji wkroczyli funkcjonariusze, którzy zaczęli legitymować i zatrzymywać działaczy. Protesty trwają od porannych godzin 7 września.

Magda Gessler w niebezpieczeństwie? Jest nagranie. Fani boją się o swoją idolkęMagda Gessler w niebezpieczeństwie? Jest nagranie. Fani boją się o swoją idolkęCzytaj dalej

W poniedzialek 7 września rano Warszawa została częściowo zablokowana przez aktywistów ekologicznych z grupy Extinction Rebellion. W ramach jednej z akcji działacze rozpoczęli protesty i stanęli na ulicy Świętokrzyskiej w centrum stolicy Polski. Grupa ogłosiła "alarm klimatyczny". Rozpoczęła się legitymacja osób zaangażowanych w tworzenie blokady.

Warszawa: akcja aktywistów ruchu ekologicznego zablokowała jedną z ulic

Po tym, jak Warszawa została częściowo zablokowana przez aktywistów ruchu ekologicznego podczas akcji, która głosiła o "alarmie klimatycznym", na miejscu pojawili się funkcjonariusze. Policja rozpoczęła legitymowanie uczestników ruchu Extinction Rebellion Polska. W mediach społecznościowych grupa opisała swoje działania jako wyraz nieposłuszeństwa obywatelskiego.

- Dlaczego się buntujemy? Jeszcze nigdy w swojej historii ludzkość nie znajdowała się w tak krytycznej sytuacji - komunikat grupy ER Polska cytuje Radio Zet.

Warszawa nadal żyje protestami aktywistów. Na miejscu pojawiła się także reporterka Radia Zet, Natalia Żyto, która zdała relację z porannych wydarzeń. Dziennikarka zauważyła osoby trzymające flagi, transparenty, które skandowały hasła i śpiewały piosenki, stojąc przy ulicy Świętokrzyskiej. Podczas blokady zainterweniował Zespół Antykonfliktowy policji. Funkcjonariusze przenosili siłą uczestników wydarzenia, którzy lekceważyli polecenia służb porządkowych.

Dzisiaj grzeje: 1. Anna Mucha tym razem przesadziła? Jej wdzięki zasłaniały tylko "kaczuszki"
2. Nieprawdopodobna wpadka dziennikarki TVP 1 na żywo. Aż trudno uwierzyć

Protesty, podczas których Warszawa została częściowo zablokowana, mają na celu wymuszenie na urzędnikach ogłoszenie Alarmu Klimatycznego. Poniżej zamieszczamy komunikat Komendy Stołecznej Policji, który pojawił się na Twitterze. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o strzałach, które padły w pobliżu szkoły.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Opole. Pies 2 miesiące leżał w agonii. Wolontariusze przywrócili go do życia, dostał przepiękne imię
  2. Mumia przemówiła. Archeologowie odtworzyli głos człowieka sprzed 3 tysięcy lat
  3. Nagły atak na plaży w Międzyzdrojach. Wyciekło nagranie, co za sceny
  4. Skrzynecka wrzuciła zdjęcie z wakacji. Kim jest tajemnicza osoba obok gwiazdy? Kto był z nimi?
  5. TVN pilnie alarmuje. Żywioł uderzy w Polskę, ostrzeżenia 1. stopnia
  6. Husky rzucił się na kobietę w samym bikini. Plażowicze nie mogli oderwać wzroku, jest wideo

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł