Warmia z kolejnymi ogniskami.Fot. pikist.com/domena publiczna (zdjęcie ilustracyjne)

600 osób na kwarantannie na Warmii i Mazurach. Dramatyczna sytuacja po jednym wydarzeniu

Warmia notuje kolejne przypadki zakażeń, a jedno z ognisk znacznie odbiło się na życiu aż 600 osób. Późniejsze badania potwierdziły, że przeważająca część grupy była nosicielami covidu. Teraz są zmuszeni do przejścia 14-dniowej kwarantanny.

Warmia tylko w przypadku jednego ogniska oddelegowała 600 osób na przymusową samoizolację. Przypadek należał do grupy, która zdaniem sanepidu odpowiada za przeważającą część zakażeń w regionie. W opinii służb sanitarnych, za taki stan rzeczy odpowiada bardzo konkretny typ spotkań.

Ministerstwo oficjalnie potwierdziło. Chodzi o Polaków wracających zza granicy, wielu nie będzie zadowolonychMinisterstwo oficjalnie potwierdziło. Chodzi o Polaków wracających zza granicy, wielu nie będzie zadowolonychCzytaj dalej

Warmia bada sprawę ognisk koronawirusa

Jak informują dziennikarze TVN24, zarówno Warmia, jak i całe województwo warmińsko-mazurskie, notuje w sumie trzy kolejne ogniska koronawirusa. Wcześniej Giżycko podejrzewało, iż za nowe zakażenia odpowiada jedna z przychodni, jednak to sytuacja w drugiej części regionu generuje przeważającą liczbę zakażeń. Okazuje się, że po jednym z wesel aż 600 osób (zarówno gości, jak i osoby po kontakcie z potencjalnymi nosicielami) oddelegowano na kwarantannę. To właśnie tego typu imprezy, zdaniem miejscowego sanepidu, przyczyniają się do wyraźnych skoków zachorowań.

- Oczywiście są zalecenia, mówi się o pewnych zasadach. Ale praktyka pokazuje, że zachowanie dystansu w momencie, gdy tak zwany pociąg przejeżdża między stołami weselnymi, jest zupełnie iluzoryczne - mówił cytowany przez TVN24 Janusz Dzisko, warmińsko-mazurski wojewódzki inspektor sanitarny.

Większość weselników z covidem. Warmia o sprawie imprez masowych

Według ustaleń TVN24, wśród 600 weselników tylko jednej imprezy, Warmia odnotowała obecność covidu w przypadku aż 80 proc. wszystkich zgromadzonych. Przy okazji jeszcze innego spotkania miejscowe służby sanitarne potwierdziły 40 nosicieli spośród 150 gości (a liczba wraz z badaniami, może znacząco wzrosnąć). Od początku pandemii w województwie odnotowano 612 przypadków - 3 osoby zmarły. Służby nie poinformowały, w jakiej dokładnie miejscowości miała miejsce pechowa uroczystość.

Dzisiaj grzeje: 1. Ewakuacja tysiąca ludzi na Warmii i Mazurach. Wielka akcja przy rzece
2. Przełomowa decyzja Biedronki. Wpłynie na wartość naszego koszyka

- [...] głośna muzyka, która towarzyszy takim uroczystościom sprawia, że nie mówimy normalnym głosem, tylko bez mała krzyczymy, przez co aerozol, który się wytwarza, jest spotęgowany. Jeśli wśród tych osób jest ktoś zakażony, to efektem tego jest ogromna liczba osób zakażonych – podkreśla cytowany przez TVN24 inspektor Janusz Dzisko.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Do dramatu brakowało kilku minut. Kibice chcieli urządzić bitkę w polskim mieście, policja była szybsza
  2. Polki i Polacy wściekli na podwyżki dla posłów i pensję pierwszej damy. Aż trudno uwierzyć, co zrobiły Wiadomości TVP
  3. Fatalne doniesienia z Hiszpanii dla wszystkich turystów. Sytuacja jest dramatyczna
  4. Polsat właśnie przekazał smutną wiadomość. Jedna z największych katastrof, straty są przytłaczające
  5. Niewyobrażalnie tragiczny finał wycieczki. Niestety, są ofiary
  6. Gwiazda TVN-u adoptowała kolejnego psa? Ich zdjęcia rozczulają

Źródło: TVN24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł