Wały Jagiellońskie dziewczyna ratownikaFot. TVP

Cała Polska śpiewała "Monika, dziewczyna ratownika". Pamiętacie Wały Jagiellońskie i ich hit?

Wały Jagiellońskie to zespół, który wielu Polakom przypomina o latach młodości. Szczególnie piosenka "Monika, dziewczyna ratownika", która stała się ogólnopolskim przebojem. Miliony Polaków śpiewało ten hit przed odbiornikami telewizorów, oglądając nagrania TVP. Pamiętacie jeszcze ten kultowy skład muzyczny? Wracacie jeszcze do Moniki?

Wały Jagiellońskie to jeden z najbardziej kultowych polskich zespołów, grających muzykę rozrywkową. Trudno znaleźć Polaka, który nie kojarzy jednego z ich największych hitów. Chodzi oczywiście o utwór "Monika, dziewczyna ratownika", który rozweselał miliony widzów przed telewizorami. Wiele osób pamięta też koncerty emitowane przez TVP, które prowadził nieżyjący już Tadeusz Boroś.

Olbrzymie niebezpieczeństwo na zachodzie Polski. Chaos. Trwa akcjaOlbrzymie niebezpieczeństwo na zachodzie Polski. Chaos. Trwa akcjaCzytaj dalej

Kojarzycie Wały Jagiellońskie? Rubi Schuberth już zawsze będzie kojarzył się z wykonaniem "Moniki, dziewczyny ratownika". Dziś piosenka uważana jest już za kultową i nadal bawi widzów. Polacy, którzy słuchali muzycznego zespołu na żywo, z sentymentem wracają do swojej młodości.

Polacy kochali Wały Jagiellońskie

Wały Jagiellońskie nie jest klasyczną grupą muzyczną. Zespół, który powstał w 1977 roku, zajmował się także kabaretem. Przez całe lata 80. ten męski skład bawił Polaków zgromadzonych przed telewizorami oraz tych, którzy oglądali ich występy na żywo. Chociaż "Monika, dziewczyna ratownika" to ich flagowy przebój, artyści mieli też inne hity.

Wały Jagiellońskie mogą pochwaliś się w swoim dorobku także takimi szlagierami jak "Córka rybaka" oraz "Wars wita". Rudi Schuberth zaskoczył wszystkich informacją o reaktywacji zespołu.Jego zapowiedzi nie okazały się jedynie występem pod publikę w trakcie programu "Jak oni śpiewają" - Wały Jagiellońskie wróciły w 2008 roku.

Dzisiaj grzeje: 1. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja
2. Osobisty dramat gwiazdy "M jak miłość". Wiemy, co przeżyła i co się stało

Dzisiaj Wały Jagiellońskie nie wzbudzają już takiego zainteresowania mimo reaktywacji. Młode pokolenia Polaków traktują zespół raczej jako ciekawostkę, ale gustują w nieco innym humorze. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o największej gwieździe Opola, która trafiła do sądu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Położyła dziecko w łóżku i wyszła. Gdy wróciła, zdębiała. W środku był ktoś inny
  2. Mumia przemówiła. Archeologowie odtworzyli głos człowieka sprzed 3 tysięcy lat
  3. Przyszedł pod szkołę i wyciągnął broń. Uczeń w krytycznym stanie. Tragiczne wieści z zagranicy
  4. Przyszły wypocząć w parku wodnym. Przeżyły horror. Uciekały, gdzie pieprz rośnie
  5. Hit. Kierowcy nie wiedzieli, co robić. Nagranie podbiło internet
  6. Husky rzucił się na kobietę w samym bikini. Plażowicze nie mogli oderwać wzroku, jest wideo

Źródło: YouTube

Następny artykuł