Walizka jak spakowaćpixabay/lograstudio

Walizka pęka w szwach i nie da się jej dopiąć? Genialne porady jak się spakować

Walizka ma swoje ograniczenia i na nic zdadzą się płacze i zgrzytanie zębów. Jej określona pojemność w żaden sposób nie chce się powiększyć, a czasem rzeczy po prostu jest zbyt wiele. Jest jednak kilka sztuczek, które pokażą Ci, jak się spakować idealnie na każdy wyjazd.

Walizka może być niezwykle pomocna w podróży, a jej największą zaletą są kółeczka. Nie trzeba jej nosić jak plecaka, można na niej coś postawić, a w chwilach bezradności również usiąść. Musi jednak spełniać kilka norm, by była odpowiednim bagażem np. do samolotu. Idealne wymiary pozwalają zabierać ją w każde miejsce na ziemi, pojawia się tylko pytanie, jak się spakować, by wszystko zmieścić i ostatecznie zamek nie pękł w najmniej oczekiwanym momencie. Dzięki tym kilku radom, Twoja walizka stanie się najlepszym przyjacielem i kompanem w podróży.

Jakie są zasady bagażu w Ryanair? Przygotuj walizkę idealnąJakie są zasady bagażu w Ryanair? Przygotuj walizkę idealnąCzytaj dalej

Jak spakować się do walizki?

Pierwszym krokiem musi być kupienie walizki, która będzie dostosowana do wyjazdu. Na szybki weekend w Berlinie pakujemy się inaczej, niż na miesięczną przygodę w Południowej Afryce. Trzeba kupić walizkę (lub kilka walizek), które dostosowane będą do każdego rodzaju wyjazdu, by mieć swobodę wyboru. Następnie przydać się może lista niezbędnych podczas urlopu rzeczy. Gdy spakujesz te podstawowe i niezbędne, dopiero zajmij się dokładaniem mniej istotnych przedmiotów czy ubrań.

Dlaczego walizka nie może się dopiąć w większości przypadków? Przez złe ułożenie w niej rzeczy. Najważniejsze, to wkładać do niej przedmioty w myśl zasady: od największego, do najmniejszego. Po upchnięciu najcięższych, twardych i dużych rzeczy, pokroju butów czy kurtek, czas na wpychanie w puste luki drobnostek - skarpet, cienkich koszulek, małych przedmiotów codziennego użytku. W ten sposób ogranicza się miejsce.

Walizka nie musi Cię ograniczać

Rzeczywiście za główną wadę walizek uznać można ich twardą budowę. Nie naciągnie się jej tak, jak w przypadku plecaka, jednak to wcale nie musi być ograniczenie. Trzeba jednak mieć na to sposób. Dziesiątki koszulek zajmują wiele miejsca, lecz gdy się je zroluje i położy wzdłuż ścianki, zajmują zdecydowanie mniej miejsca. Podobnie sprawa się ma ze spodniami czy bluzami - to tylko złudzenie, że złożone w kostkę są płaskie i można wziąć ich kilkanaście. Ostatnimi krokami jest minimalizm i niebanalne zastosowania przedmiotów. Po pierwsze zrezygnuj z rzeczy, które nawet w codziennym życiu używane są bardzo rzadko. Po drugie podczas pakowania każda przestrzeń jest dobra jako schowek - w etui na okulary trzymać można zapasy gotówki i drobne przedmioty, nie zabierając dodatkowego pudełka zajmującego miejsce, a podeszwy butów zabezpieczyć można zwykłą reklamówką.

Następny artykuł