walizka pasażerFot. Flickr.com/David Precious/zdjęcie poglądowe

Tysiące pasażerów źle układa bagaż w samolocie. Karygodny błąd, denerwuje wszystkich

Walizka, która ma lecieć samolotem, musi spełnić rygorystyczne warunki. Gdy pasażerowi uda się im sprostać, czeka go jeszcze jedno wyzwanie - odpowiednie umieszczenie bagażu w kabinie. Niestety wiele osób popełnia tu karygodny błąd, który może skończyć się bardzo nieprzyjemnie.

Walizka musi spełniać warunki, które dyktowane są przez linie lotnicze. Każda z nich ma swoje własne kryteria - ustalony rozmiar bagażu, wymiary oraz wagę. Czasem trudno im sprostać, również skomplikowane jednak okazuje się umieszczenie torby już w kabinie.

Katastrofa samolotu pasażerskiego. Na pokładzie były dziesiątki osóbKatastrofa samolotu pasażerskiego. Na pokładzie były dziesiątki osóbCzytaj dalej

Możliwości są dwie - możemy dać nasz bagaż do skrytek nad naszymi głowami lub wcisnąć go pod siedzenie przed nami. Logika podpowiada, by umieścić go jak najbliżej siebie, na wyciągnięcie ręki, niestety tysiące pasażerów postępuje zupełnie inaczej, popełniając przez to karygodny i niezwykle irytujący błąd, który denerwuje wszystkich.

Wielu turystów popełnia denerwujący błąd

Bardzo często w samolotach - zwłaszcza tych tańszych linii - brakuje miejsca na walizki bezpośrednio nad głowami pasażerów. Drugą opcją jest wsunięcie jej pod fotel z przodu, jednak wielu tego nie lubi - zupełnie brak wtedy miejsca na nogi, a niektóre torby po prostu się tam nie mieszczą. Lepsza jednak niewygodna pozycja, niż denerwowanie całego samolotu popełnianiem największej gafy - umieszczaniem walizki w zupełnie innej części samolotu, gdzie akurat jest miejsce.

To jeden z najbardziej irytujących nawyków pasażerów, który wywołuje powszechną irytację. Taka osoba po wylądowaniu przepycha się między wszystkimi stojącymi, idąc po swoją torbę, zwykle poruszając się pod prąd. Z drugiej strony, jeśli chce się zaczekać, aż wszyscy przejdą i dopiero wtedy iść po bagaż, blokuje się drogę osobom siedzącym obok, które chciałyby już wyjść, wprowadzając powszechny zamęt.

Jak powinna być przechowywana walizka?

Aby uniknąć tak nieprzyjemnej sytuacji oraz nie irytować wszystkich wokół, lepiej skorzystać z lepszych rozwiązań. Pomóc może np. wykupienie pierwszeństwa wejścia na pokład - często nie jest przeraźliwie drogie, a pozwoli na umieszczenie walizki idealnie nad głową. Można również pomyśleć o tym problemie jeszcze przed wyjazdem i kupić taką torbę, by idealnie mieściła się pod siedzeniem przed nami.

Jeśli miejsca na podłodze jest zbyt mało, a luk nad głową jest zapełniony, staraj się przynajmniej znaleźć miejsce dla swojej walizki po drodze z twojego miejsca do wyjścia z samolotu. Nie będziesz musiał się przepychać, tylko zwyczajnie weźmiesz bagaż po drodze. To ułatwi życie wszystkim pasażerom.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Ewa Sałacka zmarła tragicznie, osierociła 12-letnią córkę. Latami opłakiwała mamę, dziś to dorosła, piękna kobieta
  3. Zdrowe produkty, które mogą być dla nas trujące. Lepiej na nie uważać
  4. Film ze szpitala w Wuhan wyciekł do sieci. Nagrano objawy chorej osoby, okropny widok
  5. Powiedzieli Ci, żebyś odsłonił okno w samolocie przed startem? Mieli bardzo ważny powód
  6. Skandal na lotnisku. Boleśnie upokorzono pasażerki, wszystko przez ich wygląd
  7. Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski

Źródło: Fly4free

Następny artykuł