walizka jak spakowaćFot. Pixabay.com/Madskip

Błąd, który przy pakowaniu walizki popełnia prawie każdy turysta. Rób wszystko, żeby go uniknąć

Walizka, która ma się zmieścić do samolotu, musi być odpowiednio spakowana. W innym przypadku nie pomieści wszystkich naszych rzeczy, których będziemy potrzebowali na wyjeździe. Niestety większość turystów popełnia błąd, którego później bardzo żałują.

Walizka, którą zabieramy do samolotu, musi spełniać określone wymagania. Dokładnie rozpisane są jej wymiary, waga czy przedmioty, które nie mogą znajdować się w środku. Wszystko to sprawia, że bardzo trudno jest w takim bagażu pomieścić wszystko, co potrzebne nam będzie podczas wakacyjnego urlopu.

Tragiczna wiadomość, nie żyje wspaniały Polak. Uratował wielu turystów, GOPR w żałobieTragiczna wiadomość, nie żyje wspaniały Polak. Uratował wielu turystów, GOPR w żałobieCzytaj dalej

Są jednak zasady i wskazówki, które pomagają w osiągnięciu ostatecznego celu. Niestety wielu turystów nie wie o podstawowej regule, która pozwala uniknąć wielu problemów.

Walizka musi spełniać wszystkie wymagania

Prawie każdy turysta podczas pakowania popełnia jeden, podstawowy błąd. Każdy doświadczony podróżnik wraca na niego uwagę, niewielu jednak świadomie się tego podejmuje. Chodzi o prześledzenie prognoz pogody na najbliższe dni w miejscu, do którego się wybieramy i przygotowanie ubrań adekwatnych do warunków.

Większość z nas niestety wciąż pakuje rzeczy hurtem - prosto z szafy, na każdą okoliczność. Jadąc w ciepłe miejsce "na wszelki wypadek" zabieramy gruby sweter czy płaszcz przeciwdeszczowy, mimo że najbliższe opady przewidywane są w miejscu, do którego lecimy, dopiero za miesiąc.

Zabieraj rzeczy adekwatne do pogody

Niestety działa to również w drugą stronę, co wyraźnie widać w sezonie zimowym w polskich górach. Mimo ujemnych temperatur i śniegu, zabieramy cienkie ubrania i buty, które są odpowiednie na wiosnę, a nie na zimowy szlak.

Większość turystów z zasady chce zapakować jak najwięcej rzeczy, przy ograniczeniach jednak sposób ten po prostu nie ma szans na zdanie egzaminu. Lepiej zaplanować sobie cały urlop, przemyśleć ubiór na każdy dzień i spakować tylko te rzeczy, które planujemy - dzięki temu nie będziemy wozić zbędnych ubrań, a nasza walizka spokojnie się domknie. W przypadku niespodziewanych opadów deszczu czy burzy, w wielu punktach za kilka złotych kupić można cienki płaszcz, który idealnie się sprawdzi, a nie będzie zajmował tak cennego miejsca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gratulacje spływają od fanów. Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach mają powody do świętowania „W końcu”
  2. Mole spożywcze są niebezpieczne dla zdrowia. Domowe sposoby na pozbycie się ich
  3. Krzyki i panika na pokładzie samolotu. Wpadli w huragan, pilot 5 razy próbował lądować
  4. Nie tylko WizzAir z Polski. Nagrania samolotów walczących z huraganem wywołują ciarki, ale pilotom należą się brawa
  5. Będzie nowe województwo na południu Polski? Nie wszyscy się ucieszą, "temat jest w obiegu"
  6. Mąż pracujący za granicą napisał żonie, że nie wyśle jej pieniędzy. Odpowiedź kobiety rozkłada na łopatki, popłaczecie się ze śmiechu
Następny artykuł