Wakacje nad morzempixabay.com Pexels

Zbieracie piasek i muszelki z plaż, na których wypoczywacie?

Wakacje już dawno za nami, a aura robi się coraz bardziej jesienna. Wspomnienia o błogich chwilach spędzonych na plaży coraz bardziej bledną, ale zawsze można spojrzeć na swoje pamiątki. Wiele osób uważa, że piasek i muszle zebrane nad morzem są o wiele lepsze niż kupione na bazarach gadżety.

Wakacje zazwyczaj są najbardziej wyczekiwanym okresem w roku. Wiele osób dopiero latem może sobie pozwalić na podróż w ulubione miejsce. Dla części z nich czas spędzony nad morzem jest najlepszym sposobem na naładowanie akumulatorów, o czym świadczą zatłoczone plaże. Wśród turystów powstał niepisany zwyczaj, by zabrać do domu odrobinę piasku z plaży, obowiązkowe jest także zbieranie muszelek. A wy tak robicie?

Żarty się skończyły, minister właśnie potwierdził. Będą nowe obostrzenia, koniec ze swobodą w miejscach publicznychŻarty się skończyły, minister właśnie potwierdził. Będą nowe obostrzenia, koniec ze swobodą w miejscach publicznychCzytaj dalej

Wakacje za nami, zotały tylko wspomnienia

Chyba nikt nie wyobraża sobie powrotu z wakacji bez odpowiedniej ilości pamiątek. Miasta turystyczne oferują naprawdę dużą gamę upominków, które można nabyć: breloczki, kubki, magnesy na lodówkę, szklane kule, otwieracze do butelek, skarbonki, figurki i wiele innych wariantów. Nad morzem można się natknąć na pojemniczki z piaskiem z plaży lub dna morza. Najczęściej projektanci wykorzystują motyw najpopularniejszych zabytków, często w zabawny sposób. Takie przedmioty cieszą się dość dużym zainteresowaniem wśród przyjezdnych, jednak niekórzy wolą nieco inną formę.

Dzisiaj grzeje: 1. Nareszcie. Sąsiad Polski otworzył granicę. Turyści długo czekali na decyzję
2. Jest przełom, tysiące Polek i Polaków zaoszczędzą ogromne pieniądze? Teraz wszystko się zmieni, ale jest haczyk
3. Już od jutra będą obowiązywały nowe ograniczenia. Rząd wydał decyzję ws. ruchu granicznego

Zamiast płacić za odrobinę piasku w butelce czy słoiku turyści wolą samodzielnie przejść się po plaży i zabrać choć garstkę złotego pyłu. Jeśli mają szczęście udaje im się także zebrać pokaźną kolekcję muszelek w różnych kolorach i fasonach. Taka pamiątka nie tylko pomoże cieszyć się wspomnieniami w długie, jesienne wieczory, ale też może służyć jako oryginalna ozdoba łazienki lub salonu. Taka praktyka jest bardzo popularna wśród turystów, dla których niemal obowiązkowe jest przywiezienie takiego elementu do swojego domu.

A wy zbieracie piasek i muszlę podczas wczasów nad morzem? A może wolicie kupować upominki w sklepach lub na targach?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szczeniak patrzył na śpiące spokojnie niemowlę. W pewnym momencie nie wytrzymał
  2. Uwaga na nowe metody oszustów. Kobieta wysłała niewinnego SMS-a i straciła fortunę
  3. Lasy Państwowe donoszą, "groza w środku lasu". Znaleźli palce umarlaka
  4. Zginęło ponad 850 osób. Katastrofa na Bałtyku, właśnie podano nowe informacje
  5. Nagranie z Karkonoszy w sieci. Każdy turysta musi mieć się na baczności
  6. Niepokojące zdjęcia z Chin obiegły świat. Okropny trend z udziałem zwierząt wciąż rośnie na popularności

Następny artykuł