wakacje grecjafot. pixabay.com/Free-Photos

Bez kwarantanny do turystycznego raju. Nie dla Polaków

Wakacje będą ratunkiem dla wielu państw, w których turystyka jest ważną gałęzią gospodarki. Rząd jednego z nich zdecydował się na wpuszczenie turystów z 29 państw. Wśród nich nie ma jednak Polski.

Wakacje są najważniejszym okresem dla branży turystycznej. Państwa, w których turystyka jest jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki coraz częściej decydują się na wpuszczenie zagranicznych turystów bez obowiązkowej kwarantanny. Jeden z nich nie chce jednak na razie wpuszczać Polaków.

Prowadził relację na żywo, chwilę potem już nie żył. Tragedia na środku oceanuProwadził relację na żywo, chwilę potem już nie żył. Tragedia na środku oceanuCzytaj dalej

Greckie wakacje bez Polaków?

Rząd Grecji zdecydował się na wpuszczenie zagranicznych turystów od 15 czerwca bez obowiązku odbycia 14-dniowej kwarantanny. W piątek tamtejsze ministerstwo turystyki opublikowało listę 29 państw, których obywatele otrzymają taką możliwość. Wśród nich zabrakło Polski.

Na liście nie znalazła się również między innymi Wielka Brytania, z której jak dotąd po Niemczech przybywało do Grecji Najwięcej turystów. Kolejna ocena sytuacji na świecie oraz ewentualne zmiany na liście mają być przeprowadzone 1 lipca. Wtedy też możliwe będzie zniesienie obowiązku kwarantanny względem obywateli innych krajów.

Dzisiaj grzeje: 1. Kłopoty z przemieszczaniem w jednej części Polski. Już wieczorem
2. 1 czerwca Dzień Dziecka, ale prezent od ZUS dostaną emeryci. Zarobią dużo więcej pieniędzy

Państwami, których obywatele mają możliwość wjazdu do Grecji bez obowiązkowej kwarantanny są Albania, Austria, Australia, Bułgaria, Chiny, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Izrael, Japonia, Korea Południowa, Liban, Litwa, Łotwa, Malta, Niemcy, Nowa Zelandia, Norwegia, Północna Macedonia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria i Węgry.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 11-latka była w stanie śmierci mózgowej przez 4 lata. Nagle wydarzyło się najbardziej niespodziewane, rodzina zdębiała z wrażenia
  2. Czy spanie z kotem jest zdrowe? Musisz wiedzieć o paru kluczowych rzeczach
  3. Największy mit Korei Północnej obalony. Wyjawili całą prawdę
  4. Smutna wiadomość na weekend. Wielu Polaków będzie rozczarowanych
  5. Niewiarygodne odkrycie w lesie na południu Polski. W tle wielka tragedia
  6. Polski gwiazdor miał poważny wypadek. Ranił drugiego kierowcę. Może trafić na trzy lata do więzienia

źródło: tanie-loty.com.pl

Następny artykuł