Wakacje w mieście nowym trendemUnsplash.com/Oscar Bonilla

Zatrważające dane. Wiemy, jak Polacy chcą spędzić tegoroczne wakacje. Wyniki badań zaskakują

Wakacje w mieście zamiast w spokojnym miejscu? To nowy turystyczny trend nazywany jako city break. Zapytano o opinie na ten temat. Okazuje się, że to dobra alternatywa w czasach pandemii.

Wakacje typu city break planuje duża część Polaków. Tak wynika z sondy przeprowadzonej przez serwis Prezentmarzeń. City break to krótki pobyt w mieście. Ma to być dobry pomysł na tegoroczny urlop, który będzie ograniczony z powodu panującej na świecie pandemii koronawirusa.

Są ofiary. Dramat Polaków nadszedł w jednej chwili, nic nie mogli zrobić. Tragiczne doniesienia z IslandiiSą ofiary. Dramat Polaków nadszedł w jednej chwili, nic nie mogli zrobić. Tragiczne doniesienia z IslandiiCzytaj dalej

Wakacje w mieście

Serwis Prezentmarzeń stworzył sondę pod tytułem "City break po polsku". Jak się okazuje, taka forma wypoczynku bardzo podoba się Polakom. Aż 25 procent uważa, że to dobra opcja na intensywne zwiedzanie miasta. 21 procent uważa, że to dobra alternatywa dla ludzi, którzy nie mają długiego urlopu. Według 16 procent ankietowanych to dobry sposób na lepsze poznanie miasta, jego klimatu oraz korzystanie z rozrywek. Jedna trzecia powiedziała, że podczas city break odcinają się od codzienności. 24 procent planuje tego typu wyjazd w celach poznania polskich miast.

Serwis zapytał także, jakie są oczekiwania wobec city break. Wyniki mówią, że pożądane są sporty ekstremalne oraz aktywność ruchowa. Tak odpowiedziało 27 procent ankietowanych. 22 procent poszukuje relaksu, dlatego też będą wybierać miejsca typu SPA. 19 procent respondentów poszukuje nowych, zaskakujących atrakcji. Na doznania kulinarne liczy 18 procent. 14 procent chce ciągłej rozrywki w miejscach typu Escape Room czy w grach miejskich.

Dzisiaj grzeje: 1. Wykryto plagę nad polskim morzem. Zamknięto uwielbiane kąpielisko, pierwszy raz w tym roku
2. Zostały tylko 4 dni na dopełnienie obowiązku. ZUS ostrzega, inaczej nie będzie można skorzystać ze zwolnienia

- City break to popularny trend turystyczny, praktycznie na każdą kieszeń, z którego korzysta coraz więcej Polaków. Szczególnie teraz, po kilku miesiącach przymusowej izolacji, doceniamy i chcemy aktywnie spędzać czas wolny, a wyjazdy w formule city break są dobrą odskocznią od codziennej rutyny i pozwalają na szybki zastrzyk pozytywnej energii poza miejscem zamieszkania – powiedział Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń. Inną sondę przeprowadzono w jednym z polskich kurortów. Jej wyniki można sprawdzić tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany trener zmarł na COVID-19. Jeszcze niedawno prowadził drużynę na piłkarskim mundialu
  2. Kościół wprowadza zupełnie nowe zasady. Przy ołtarzu będzie obowiązywało coś, co nie miało miejsca od początku epidemii
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Europa
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: wieleliter.pl

Następny artykuł