Wakacje 2020 nie będą wyglądały jak zawszeFot. Pixabay.com/pedro_wroclaw/zdjęcie poglądowe

RMF: Wyciekły zalecenia na wakacje w Polsce. Aż trudno uwierzyć, ręce opadają

Wakacje w tym roku będą rewolucją. Koronawirus sprawił, że w polskiej turystyce wiele się zmieni. Reporter radia RMF FM dotarł do dokument, który ma wyjaśniać, jak będzie wyglądał tegoroczny sezon.

Wakacje w 2020 roku będą inne niż zawsze. To z powodu panującej w Polsce epidemii koronawirusa. Już od pewnego czasu wiadomo, że pomimo możliwości podróżowania po kraju, trzeba będzie przestrzegać pewnych ograniczeń. Pisaliśmy o tym już tutaj. Jak będzie wyglądał tegoroczny sezon wakacyjny? Odpowiedzi znajdują się w dokumencie, do którego dotarł reporter RMF FM.

Strzelanina z udziałem aż 100 osób pod stolicą. Do akcji wkroczyła policja, dramatyczne doniesienia z UkrainyStrzelanina z udziałem aż 100 osób pod stolicą. Do akcji wkroczyła policja, dramatyczne doniesienia z UkrainyCzytaj dalej

Wakacje 2020 - jak będą wyglądały?

Do Głównego Inspektoratu Sanitarnego trafiło pismo z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. Dokument zawiera zalecenia dla samorządów, organizatorów kąpielisk i innych użytkowników. Dotarł do niego Kuba Kaługa, reporter RMF FM. Warto mieć na uwadze, że nie jest to oficjalna wersja oświadczenia.

Jak podaje radio, w piśmie można przeczytać, że najważniejsze będzie zachowanie odpowiedniego dystansu. Będzie się można zbliżać do innych jedynie do 2 metrów. Nie będzie to dotyczyć osób, które żyją we wspólnym gospodarstwie domowym. Nakaz będzie dotyczył osób przebywających osób na plażach, zarówno tych, które się opalają, kąpią w morzu lub przebywają na mostach. Dodatkowo według Kaługi z pisma można się dowiedzieć, że na jedną osobę przypadać powinno 6 metrów kwadratowych kąpieliska.

Najważniejszy problem

Reporter RMF podaje, że najważniejszym problemem ma być zatłoczenie nadbałtyckich plaż. Polskie plaże rozciągające się często na długości jedynie kilku kilometrów. Wejście nie jest też w żaden sposób regulowane. Autorzy pisma mają zachęcać do zachowywania odpowiedniego dystansu społecznego i dzielenia plaż na sektory. Oznacza to, że w tym roku mile widziane będą parawany.

- Optymalnie byłoby, aby na plaży przebywało ok. 1/3 przeciętnej dziennej liczby odwiedzających z typowego sezonu letniego - tak według Kuby Kaługi brzmi część dokumentu.

Dzisiaj grzeje: 1. Kłopoty z przemieszczaniem w jednej części Polski. Już wieczorem
2. Marki aut, które Polacy pokochali. Auto z miejsca 5. na pewno sam prowadziłeś

Oficjalna wersja dokument pojawi się za kilka dni. Do tego czasu nie ma żadnych ostatecznych decyzji w sprawie restrykcji w okresie wakacyjnym.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister Zdrowia wyznał prawdę. Powiedział, jakie jest prawdopodobieństwo spotkania zakażonej osoby
  2. Husky dogaduje się z dzieckiem. Nagranie na pewno wywoła dużo uśmiechu
  3. Największy mit Korei Północnej obalony. Wyjawili całą prawdę
  4. Smutna wiadomość na weekend. Wielu Polaków będzie rozczarowanych
  5. Niewiarygodne odkrycie w lesie na południu Polski. W tle wielka tragedia
  6. Pilne. Mateusz Morawiecki podał datę powrotu kibiców na stadiony Ekstraklasy

Źródło: RMF FM

Następny artykuł