wakacje w MaladzeFot. unsplash.com/@alesnesetril

Pokazali, jak teraz wygląda teraz turystyczny raj. Smutne, jak miasto widmo

Wakacje nad ciepłym morzem na razie nie są możliwe. Kurorty świecą pustkami, a mieszkańcy zaszyli się w domach. Przedsiębiorcy już liczą straty związane z anulowaniem wielu rezerwacji, a turyści z utęsknieniem czekają na koniec epidemii.

Wakacje na południu Hiszpanii były w planach wielu osób. Malaga przypomina miasto widmo, chociaż wcześniej tętniła życiem. Mieszkańcy od wielu lat uskarżali się na nadmiar turystów, jednak gdy ich zabrakło, rozpoczął się prawdziwy dramat. Turystyka jest tam głównym źródłem dochodu dla wielu mieszkańców.

Nagranie nieba nad Europą sprzed roku i teraz jest niesamowite. Gigantyczna różnicaNagranie nieba nad Europą sprzed roku i teraz jest niesamowite. Gigantyczna różnicaCzytaj dalej

Wakacje w Hiszpanii

Ministerstwo pracy w Hiszpanii podało informacje na temat bezrobocia. W wyniku wprowadzenia zasad bezpieczeństwa na czas walki z epidemią, pracę straciło nawet 760 tysięcy osób. Gospodarka kraju upada, a końca trudnej sytuacji wciąż nie widać. Do tej pory zanotowano przeszło 64 tysiące przypadków, z czego ponad 4800 osób zmarło. Więcej zgonów nastąpiło jedynie we Włoszech.

Ciepłe morze i piękne plaże w połączeniu z urokliwymi uliczkami miasta i bogatym życiem nocnym były przepisem na sukces Malagi. Tłumy turystów każdego roku zostawiały tam mnóstwo pieniędzy, dzięki czemu mieszkańcy mieli niemal niewyczerpywalne źródło dochodu. Niestety epidemia koronawirusa wymusiła na władzach państwa wprowadzenie rygorystycznych zasad mających za zadanie zatrzymanie rozprzestrzenianiu się choroby.

Dzisiaj grzeje: 1. Pierwsza stolica w Europie zostaje odcięta od świata. Od jutra pełna izolacja mieszkańców
2. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków

Turyści masowo anulowali swoje rezerwacje. Mówi się o dziesiątkach milionów odwołanych urlopów. To ciężka sytuacja dla ludzi pracujących w branży turystycznej, ale też dla osób, które swoje wakacje planowały od dawna. Na koniec problemów będziemy musieli jeszcze długo poczekać, a w tym czasie zaczną znikać biura podróży, linie lotnicze i hotele. Zaplanowanie wyjazdu będzie dużo trudniejsze, a w niektórych przypadkach niemal niemożliwe. Nagranie, które pojawiło się w sieci pokazuje, jak wygląda teraz to dawniej turystyczne miasto. Na pierwszy rzut oka pomyśleć można, że jest opuszczone, nie jest to jednak wada - wskazuje to bowiem, że mieszkańcy stosują się do kwarantanny i nie wychodzą z domów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy byli w błędzie? Znaleźli nowe objawy koronawirusa, pod żadnym pozorem nie wolno ich lekceważyć
  2. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci
  3. Niewiarygodna akcja policji dla mieszkańców Majorki. Wszystko się nagrało, rewelacja
  4. Ofiar jest tak dużo, że brakuje miejsc. Zamknięto zakłady pogrzebowe w Madrycie, smutna wiadomość
  5. Podwodny Wodospad zapiera dech w piersiach. Iluzja stworzona przez naturę
  6. Kamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesienia

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł