Wakacje pod znakiem śmieci.Screen/Maps Google

Polska ma poważny problem. Wszystko nasila się podczas wakacji. Skandaliczne zdjęcia obiegły internet

Wakacje nie będą wyłącznie początkiem sezonu urlopowego. Napływ turystów to duży cios dla rodzimych lasów. Z dnia na dzień znany problem nabiera sił i wraca ze zdwojoną mocą.

Wakacje zaczną się powrotem śmieci. W internecie pojawiły się zdjęcia dzikich wysypisk, na obszarze których turyści bez większego zastanowienia wyrzucają swoje odpadki. Cierpi na tym przede wszystkim zespół puszcz i lasów, które są niekwestionowanym skarbem krajowej turystyki. Jeśli ten antyekologiczny proceder będzie nabierał na sile, wakacje zakończą się falą wysokich mandatów.

Obrazy Turysci.pl"Godzilla" ruszyła, niebezpieczeństwo może być ogromne. Porażające wiadomości docierają ze świataCzytaj dalej

Wakacje ze śmieciami w tle

Swoimi obserwacjami podzielili się pracownicy Nadleśnictwa Kolbudy w województwie pomorskim. Na swoich mediach społecznościowych opublikowali zdjęcie przedstawiające niedbale wyrzucone śmieci na jednym z leśnych zajazdów. Tym samym wakacje dla służb leśnych są prawdziwym koszmarem. Teren Nadleśnictwa zajmuje ponad 20 hektarów, ale skandaliczne zachowanie turystów notowane jest na całym obszarze kompleksu. Warto dodać, że także Tatry zmagają się z podobnym problemem (władze TPN wyszły z ciekawą inicjatywą). Także internauci przyłączyli się do krytyki nieodpowiedzialności przyjezdnych.

- Poweekendowy standard w Otominie. Przyjechali, pojedli, popili, naśmiecili i pojechali... Hasło "Zostaw las w takim stanie, w jakim chciałbyś go zastać" chyba nie przenika głęboko do świadomości... - gorzko stwierdzają leśnicy z Pomorza.

W wakacje dbajmy o lasy

Apel leśników spotkał się z pozytywnym odzewem internautów. Leśnicy zaznaczają, że każdy wyrzucony odpadek poza miejscem do tego przystosowanym jest ogromnym ciosem nie tylko dla przyrody, ale i dla portfeli złapanych. Całkiem możliwe, że jeśli skala zjawiska będzie jeszcze większa, niż rok temu, wysokość mandatów drastycznie wzrośnie. Taki wniosek można wysnuć, chociażby opierając się na kosztach zeszłorocznego wywozu śmieci z terenu nadmorskich lasów. Suma robi wrażenie.

Dzisiaj grzeje: 1. Sceny jak z horroru. Turyści na plaży zobaczyli, jak wynurza się z wody. Wszystko się nagrało
2. 300 plus rusza od lipca, ale dostaną nie tylko dzieci. Świadczenie trafi też do niektórych dorosłych, może dostaniesz i ty

- Od lat jest to nieustanny problem, szczególnie w kompleksach leśnych blisko miasta. Śmiecenie nasila się w okresie wakacyjnym. Na sprzątanie wydaliśmy w zeszłym roku 250 tys. zł. - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Marcin Poniecki z Nadleśnictwa Kolbudy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lewandowscy kupili córkom wózki. Nie do wiary, ile kosztują, za tyle można kupić samochód (FOTO)
  2. Jarosław Kaczyński namaści swojego następcę? Zadziwiające doniesienia obiegają media, w PiS robi się gorąco
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł