wakacje kogel mogelfot. wikipedia.org/ KasiaPL/ Domena publiczna

W czasach PRL podczas wakacji na wsi kogel-mogel zastępował wszelkie słodycze. Niezapomniany smak dzieciństwa

Wakacje na wsi oznaczały dla wielu gorące mleko prosto od krowy i kogel-mogel. Do tego całe dni na świeżym powietrzu i nic więcej do szczęścia nie było potrzebne. Pamiętacie te rarytasy? A może wspominacie inne smaki dzieciństwa?

Wakacje na wsi są dla wielu najlepszym wspomnieniem z dzieciństwa. Często wspominane jako wyjazd "do babci", pełny przygód i atrakcji. Wszystko jest tam inne od życia, które znamy na co dzień z miasta. Wszystko również smakuje inaczej, tam za słodycz wystarczył kogel-mogel i można było wracać do zabawy.

Niestety, koniec dla córki Adama Małysza. Jeszcze niedawno bawiła się na wakacjach w ChorwacjiNiestety, koniec dla córki Adama Małysza. Jeszcze niedawno bawiła się na wakacjach w ChorwacjiCzytaj dalej

Wakacje na wsi i kogel-mogel

Kogel-mogel to prawdopodobnie najłatwiejszy deser na świecie i właśnie w tej prostocie tkwi jego sekret. To nic innego jak utarte żółtka z cukrem, jednak w beztroskich czasach dzieciństwa nic więcej do szczęścia nie było potrzebne. Mógł wtedy zastąpiś wszystkie słodycze.

Co ciekawe, deser pojawił się w Polsce już w XVII wieku i prawdopodobnie ma on pochodzenie żydowskie. Swój złoty okres przechodził jednak w czasach PRL, kiedy słodycze nie były tak łatwo dostępne jak teraz. Co ciekawe, deser jest również popularny w Niemczech oraz Rosji.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili. Czarny dym widać z wielu kilometrów, strażacy są bezradni. Fatalna sytuacja na południu Polski
2. Prowadząca "Pytanie na śniadanie" ujawniła pewne szczegóły programu. Czy może ponieść konsekwencje?
3. Pani Magda szła do Morskiego Oka i nie mogła uwierzyć. Od razu wyciągnęła telefon

Poza wszystkim znaną klasyczną wersją, kogel-mogel można również wzbogacić dodatkiem miodu, rumu, bitej śmietany, kakao, rodzynek lub soku z cytryny. A jaki jest Wasz ulubiony przysmak z dzieciństwa? Podzielcie się koniecznie swoją opinią w komentarzach na naszym Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Krowa tonęła we łzach. Myślała, że jedzie na rzeź, niespodziewanie kierowca ciężarówki obrał inny kurs
  2. NASA zapowiedziało, kiedy wyśle kolonizatorów na Marsa. Elon Musk chce to zrobić dużo szybciej
  3. Właśnie wydano ostrzeżenie dla części Polaków. Zacznie się już jutro, złe wieści dla urlopowiczów
  4. Potężne zagrożenie w części Polski. IMGW bije na alarm
  5. Byliście w Błędnych Skałach? Niesamowite miejsce
  6. "Piątka dla zwierząt" uchwalona. Koniec ferm futrzarskich w Polsce, ale konkurencja nie śpi

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł