wakacje w GruzjiFot. Wikipedia.org/w0zny/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Uwielbiany przez Polaków kurort już niedługo przyjmie turystów. Znamy datę

Wakacje w nadmorskim kurorcie nie muszą odbywać się nad Bałtykiem. Ciepła woda i piękne widoki będą dla nas dostępne już niedługo. Zagraniczny hit otwiera się dla zagranicznych turystów, podano nawet dokładną datę.

Wakacje w gruzińskiej miejscowości Batumi będą możliwe również w tym roku. Polacy chętnie jeżdżą do tego kurortu nad Morzem Czarnym, ponieważ woda jest ciepła, a widok gór niesamowity. Gruzini słyną z gościnności i chętnie zaproszą turystów z zagranicy już od 1 lipca. Turystyka krajowa rusza tam dwa tygodnie wcześniej, rozpoczynając sezon letni.

Nie wie, kim jest, ale mówi tylko po Polsku. Znaleźli go w Belgii, ważny apel policjiNie wie, kim jest, ale mówi tylko po Polsku. Znaleźli go w Belgii, ważny apel policjiCzytaj dalej

Wakacje nad ciepłym morzem

Rząd Gruzji wziął pod uwagę rekomendacje Światowej Organizacji Zdrowia oraz Światowej Organizacji Turystyki, które sugerują, w jaki sposób przywrócić ruch turystyczny, by było bezpiecznie. Wszystkie obiekty już się przygotowują, by ruszyć z kopyta i odrobić straty z początku roku. Polacy będą mogli tam polecieć, gdy tylko rząd odblokuje wyjazdy zagraniczne.

Branża turystyczna w Gruzji może liczyć na pomoc od państwa, które zobowiązało się do wprowadzenia specjalnego programu. Przedsiębiorcy mogą liczyć na odroczenie podatków lub wstrzymanie konieczności ich płacenia, a także pomoc finansową i dotacje do pożyczek w bankach. Wiele hoteli w czasie pandemii zaczęło działać jako miejsce zbiorowej kwarantanny, dla osób powracających do kraju. To pozwoliło na otrzymanie dochodu w czasie, gdy zabrakło turystów.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister ma genialne wieści dla całej Polski. Kamień z serca, wielka ulga
2. Janów Podlaski po głośnej kontroli. O "zbrodni na zwierzętach" mówi cała Polska, interweniował sam minister

Gruzini sumiennie przestrzegali zasad narzuconych ze względu na pandemię koronawirusa, Kraj wychodzi już z kryzysu zdrowotnego, dlatego rząd zdecydował się na umożliwienie podróżowania, Najpierw ruszy turystyka krajowa, a niedługo później zagraniczna. Lokalne władze w Batumi wyznaczyły „Zielony Region”, w którym Batumi i region Ajara znalazły się jako wyjątkowe miejsce wśród natury.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Można dostać nawet 10 tysięcy złotych mandatu za drobne przewinienie na mieście. Każdy powinien je poznać
  2. Dramat w lesie. Ktoś porzucił psa w katastrofalnym stanie. Prezydent zareagował
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Znany polski sportowiec oskarżony o porwanie własnego dziecka. Mama dziecka zgłosiła sprawę na policję, nie otwierał jej nawet drzwi

Źródło: Wasza Turystyka

Następny artykuł