Wakacje 2020 będą na plażach zupełnie inne niż kiedykolwiek wcześniejFot. Unsplash.com/Frank McKenna

Plażowanie na czas i z aplikacją, która śledzi wczasowiczów. Wakacje pełne ograniczeń na południu Europy

Wakacje zapowiadają się w tym roku zupełnie inaczej niż w poprzednich latach. Jakie nowe ograniczenia czekają turystów w Europie?

Wakacje 2020 niewątpliwie dadzą się zapamiętać wszystkim plażowiczom. Wypoczynek na piasku nad morzem będzie bowiem diametralnie inny od dotychczasowych form letniego relaksu.

Porażające odkrycie w kominie w Auschwitz. Przypadkiem znaleźli tajemniczy schowekPorażające odkrycie w kominie w Auschwitz. Przypadkiem znaleźli tajemniczy schowekCzytaj dalej

Wakacje inne od wszystkich

Władze poszczególnych regionów Hiszpanii głowią się nad tym, jak uspokoić potencjalnych turystów i zapewnić im bezpieczeństwo w trakcie wakacji. W różnych rejonach mają na to różne pomysły

Costa del Sol

Politycy z tej okolicy rozważają wprowadzenie limitu czasu spędzanego na plaży. Dzięki temu będzie z niej mogło skorzystać więcej osób i nie będzie tłumów. Turyści mieliby spędzać na plaży maksymalnie 4 godziny. Zwłaszcza rano i po południu, gdy jest największe zainteresowanie pobytem na złotym piasku.

Władze podpowiadają też, w jaki można zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Zalecają brać prysznic przed wyjściem z domu czy hotelu oraz po dotarciu na plażę, a także zachowywać środki ostrożności i unikać tłumów.

Fungirola

Zainstalowano tam specjalne kamery, które monitorują zagęszczenie plażowiczów. Wypoczywający otrzymują na swoje telefony komunikaty o najbardziej obleganych miejscach, dzięki czemu mogą wybierać inne miejsca na odpoczynek i plażowanie.

Lloret de Mar

Samorządowcy poinformowali, że zamierzają podzielić plaże na trzy części, w zależności od wieku plażowiczów. Część z nich będzie dla osób od 18 do 65 roku życia, inna część dla seniorów, a jeszcze inna dla dzieci pod opieką rodziców. Specjalnie przeszkoleni zostaną też pracownicy lokalnej gastronomii.

Costa Brava

Najpopularniejsze plaże zostały podzielone na pojedyncze sektory, które będzie trzeba wcześniej rezerwować. Aby na nie wejść, trzeba będzie okazać kod w specjalnej aplikacji. Przestrzegania zasad bezpieczeństwa będą pilnować specjalne patrole oraz sterowany przez sztuczną inteligencję system monitoringu.

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejny zakaz zniesiony jeszcze przed wakacjami? Minister Szumowski zabrał głos
2. Ministerstwo zajęło nowe stanowisko w sprawie zakazu handlu w niedzielę. Spore zaskoczenie

Wyspy Kanaryjskie

Władze podały informację o planie wprowadzenia obowiązku instalacji w telefonach aplikacji, która umożliwiałaby śledzenie turystów od momentu ich wylądowania na lotnisku. W ten sposób każdy przypadek zakażenia będzie można zidentyfikować, a także prześledzić jego rozprzestrzenianie się po wyspie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielkie zmiany w 500 plus? Padła konkretna propozycja, znamy szczegóły
  2. 26-letni mężczyzna nie miał litości dla swojego psa. Zabił go w straszny sposób. Porażające szczegóły
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Piotr Żyła nie zarabia wyłącznie na skokach narciarskich. Dochodowy biznes pomogła mu rozkręcić Justyna Żyła

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł