wakacje rzecznik rząduTurysci.pl

Rzecznik rządu powiedział wprost o wakacjach 2020. Polacy muszą uważać na jedną rzecz

Wakacje w czasach pandemii to naprawdę skomplikowane przedsięwzięcie. Rzecznik rządu zabrał głos w tej sprawie i zwrócił Polakom uwagę na jedną, bardzo ważną sprawę.

Wakacje 2020 będą inne niż wszystkie. Przepisy bez wątpienia dadzą się we znaki turystom, którzy liczą na urlopy w przepięknych miejscach. Teraz o wyjazdach zagranicznych opowiedział również rzecznik rządu, Piotr Müller.

Szumowski podał termin i rozwiał wątpliwości. Kiedy koniec z maseczkami?Szumowski podał termin i rozwiał wątpliwości. Kiedy koniec z maseczkami?Czytaj dalej

Jak będą wyglądały wakacje 2020? Rzecznik rządu zabrał głos

Piotr Müller rozmawiał z redakcją Wirtualnej Polski. Opowiedział o perspektywie na zagraniczne wakacje 2020. Wielu turystów myśli o odpoczynku na terenie kraju, perspektywa urlopu w odległym, pięknym miejscu jest jednak kusząca. Polityk zwrócił uwagę na jedną, bardzo ważną rzecz, którą Polacy powinni wziąć pod uwagę - choć będą sposoby na wyjazdy, warto uważać na jedną rzecz, opinię Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

- Przede wszystkim pamiętajmy o jednej rzeczy: jeżeli ruch międzynarodowy wróci do takiego szerszego funkcjonowania, będzie możliwość wyjazdu za granicę. Ale zawsze warto czytać rekomendację MSZ i one w wielu przypadkach będą po prostu negatywne ze względu na epidemię panująca w innych krajach i pewne ryzyko zakażenia się w innym miejscu - stwierdził rzecznik rządu.

Na opinię MSZ warto uważać nawet w przypadku zwykłych wyjazdów zagranicznych, a w obliczu pandemii może okazać się ona szczególnie pomocna.

Dzisiaj grzeje: 1. Rzecznik rządu powiedział wprost o wakacjach 2020. Polacy muszą uważać na jedną rzecz
2. Spore zmiany na półkach w Lidlu i Biedronce. Niektóre produkty trudniej dostępne

Polski rząd natomiast robi wszystko, by zachęcić Polaków do spędzenia wakacji na terenie kraju i rzecznik przyznał to wprost. Przekonać do tego mają m.in. bony turystyczne, które są właśnie przygotowywane.

- My zachęcamy do tego, aby te wakacje faktycznie spędzić w Polsce. Czy to w ośrodkach czy na kampingach - stwierdził Müller.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trudno oderwać wzrok. Wyciekło zdjęcie Dowbor z czasów, kiedy miała 20 lat, ale petarda
  2. 83-latek stracił w pożarze wszystko. Uratował tylko kota, poruszające nagranie
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Znany polski sportowiec oskarżony o porwanie własnego dziecka. Mama dziecka zgłosiła sprawę na policję, nie otwierał jej nawet drzwi

Następny artykuł