Wakacje na wsiTwitter.com Nostalgia

Najlepsze wakacje: u dziadków na wsi. Kto tak je spędzał?

Wakacje dla dziecka są czasem odpoczynku od szkoły i beztroskiej zabawy. Często są jednymi z najlepszych wspomnień, jakie zabiorą ze sobą w dorosłość. Niegdyś bardzo popularne było wyjeżdżanie do dziadków mieszkających na wsi. Też tak robiliście?

Wakacje niemal dla każdego są wyjątkowym czasem. W końcu, po długim czasie bezustannej pracy, można pomyśleć tylko o sobie i odpocząć na zasłużonym urlopie. Pogoda zazwyczaj sprzyja, przyroda rozkwita, a przygody czekają. Szczególnie miło wspomina się te z okresu dzieciństwa. Wiele dzisiaj już dorosłych osób lipiec i sierpień spędzało w wyjątkowym miejscu - w domu dziadków na wsi. Na pewno każdy pamięta niezaprzeczalny urok tamtych chwil.

Wakacje u dziadków - przepiękne wspomnienie

Wymagania co do spędzania wolnego czasu, zwłaszcza urlopu, stają się coraz wyższe. All inclusive, eleganckie hotele, wycieczki z przewodnikiem po egzotycznych krajach, szybki i wygodny transport to podstawa dla wielu turystów. Tymczasem kiedyś do szczęścia nie trzeba było aż tak wiele - wystarczyło towarzystwo ukochanych osób i odrobina wyobraźni. Zwykły wyjazd na wieś stawał się niezapomnianym doświadczeniem, a smaki i zapachy z tamtych lat nadal przyjemnie się kojarzą.

Rodzice mieszkający daleko od dziadków zawozili do nich swoje pociechy tylko na specjalne okazje, jak święta czy urodziny. Jedną z nielicznych okazji, by dzieci mogły pobyć nieco dłużej z ukochanymi członkami rodziny, były wakacje. Wtedy też lądowały na wsi, gdzie wszystko jest zupełnie inne niż w mieście - nawet czas zdaje się płynąć inaczej, wolniej. Dzięki temu mogły wdychać zapach siana i świeżo skoszonej trawy, pić mleko prosto od krów, ganiać kury, uprawiać ogródek i robić mnóstwo innych rzeczy, by do samego zmierzchu bawić się na zewnątrz. Bez komputera, telefonu czy telewizji dzieciaki potrafiły doskonale zorganizować sobie czas, nie nudząc się ani przez chwilę. Świeże warzywa, domowe masło, owoce prosto z krzaczka dodawały wszystkiemu pysznego smaku. Do tego ukochani babcia i dziadek cały czas czuwali.

Dzisiaj grzeje: 1. Pani Karolina była w Tatrach. Wszystko widziała, turysta nie żyje
2. Radio Maryja nie odpuszcza. Tadeusz Rydzyk poszedł na wojnę, na antenie padły zadziwiające słowa
3. Trzęsienie ziemi i Ianos, żywioł uderzył bez litości. Dantejskie sceny w Grecji

A wy jak spędzaliście wakacje w dzieciństwie? Wracacie czasem myślami do tamtych chwil? Opowiedzcie w komentarzu, co najbardziej wspominacie i czy macie ochotę powtórzyć coś, co robiliście na wakacjach jako dzieci.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kierowca autobusu podczas burzy zobaczył bezdomne psy. Bez wahania złamał wszystkie zasady
  2. Niewiarygodne odkrycie. Znamy kolejny powód zatonięcia Titanica
  3. Wydały się szczegóły ślubu Kossakowskiego i Wojciechowskiej. Fani przecierają oczy ze zdumienia
  4. Zrobili sobie zdjęcie na granicy Polski. Nie przewidzieli konsekwencji, będą żałować do końca życia
  5. Nie mieści się w głowie, co wyrabiał Polak we Francji. Nagranie tylko dla osób o mocnych nerwach
  6. Najpiękniejszy kot na świecie. Jest jedyny w swoim rodzaju

Następny artykuł