Wakacje na wsi - oto propozycja ministra rolnictwa.Fot. Wikimedia.org/Korzoneczek/CC BY 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en

Minister zwrócił się do Polaków z bardzo ważną sprawą. Chodzi o wakacje

Wakacje w tym roku mogą zapoczątkować kilka trendów, które do tej pory uchodziły za niszowe. Jednym z prekursorów zmian okazać się może minister rolnictwa.

Wakacje poza najpopularniejszymi ośrodkami? Szef resortu rolnictwa w ramach akcji "Odpoczywaj na Wsi" zachęca Polaków do spędzenia urlopu za miastem.

Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicąMilionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicąCzytaj dalej

Wiejskie wakacje pełne uroku

Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa otwarcie zachęca Polaków, aby tegoroczne wakacje spędzili nie nad morzem, albo w górach, a właśnie na wsi. Kuszące mają być oferty gospodarstw agroturystycznych oraz czyste powietrze, sielski klimat i tradycyjna kuchnia. Minister wspomina również o możliwości wykorzystania bonów turystycznych w ramach właśnie wypoczynku na wsi.

- [Gospodarstwa agroturystyczne] dają możliwość wypoczynku całym rodzinom, bez ścisku, tłoku – od Bałtyku po Tatry i od Odry po Bug – zaznacza Ardanowski.

Bezpiecznie i zdrowo

W specjalnym spocie reklamującym wakacje na wsi minister podkreśla, że jest to wariant o wiele bezpieczniejszy, niż urlop w dużych ośrodkach. Na wsiach jest mniejsza rotacja mieszkańców, a często ekologiczna żywność może pozytywnie wpłynąć na samych urlopowiczów. Ponadto, czas spędzony na wsi może być okazją do pokazania kultury polskiej młodszym pokoleniom.

Dzisiaj grzeje: 1. Niespodziewana decyzja WizzAir. 5 zł tylko dzisiaj, wszyscy turyści będą zaskoczeni
2. Tylko kichniesz i nie zdasz egzaminu. Kontrowersyjne przepisy mogą cię sporo kosztować

- Wybór oferty agroturystycznej to przejaw solidarności. To wykorzystanie rządowego wsparcia z korzyścią dla nas, a jednocześnie dla rolników. To budowa nowych więzi społecznych i zrozumienia wzajemnych zależności. To wreszcie przejaw współczesnego patriotyzmu, patriotyzmu konsumenckiego - dodaje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wcale nie Biedronka ani Lidl. Wiemy, gdzie zrobisz najtańsze zakupy, wyniki badań zdumiewają
  2. "Uczestnik strajku przedsiębiorców nie żyje"? Policja zabrała głos w sprawie
  3. Polacy pojadą za granicę na wakacje? Wymieniono 10 państw, wielu się ucieszy
  4. Z ostatniej chwili: Wiadomość dotycząca wakacji w Polsce. Minister przekazał wspaniałą wiadomość
  5. Zamknięcie przedłużone, Polacy muszą czekać do Połowy czerwca. Ogromne rozczarowanie
  6. Reprezentant Polski miał porwać dziecko. Poważne oskarżenia wobec zawodnika

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł