Wakacje w górach będą się cieszyć niemałym zainteresowaniem.fot. flickr.com/Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland/CC BY-ND 2.0/https://www.flickr.com/photos/polandmfa/12966567824

Ile będą kosztować Polaków wakacje w górach? Ceny wyszły na jaw

Wakacje w polskich górach albo nad morzem mogą nas zaskoczyć nie tylko potencjalnymi tłumami turystów, ale i ceną. Portal Nocowanie.pl sprawdził, ile Polacy wydadzą w tym roku.

Wakacje w dobie pandemii są pod ciągłym znakiem zapytania, jednak rodzima turystyka całkiem dobrze może zastąpić wątpliwe w tym roku wyjazdy zagraniczne. Już teraz odnotowano spore zainteresowanie bazami noclegowymi nad morzem i w górach. Popyt przełożył się oczywiście na ceny.

Kolejny zakaz zniesiony jeszcze przed wakacjami? Minister Szumowski zabrał głosKolejny zakaz zniesiony jeszcze przed wakacjami? Minister Szumowski zabrał głosCzytaj dalej

Wakacje mocno polskie

- Póki co możemy obserwować wzmożone zainteresowanie noclegami w Polsce. W tej chwili jest ono nawet wyższe niż przed ogłoszeniem pandemii! Możemy pokusić się o stwierdzenie, że gdy bon turystyczny 1000 plus na wakacje zostanie oficjalnie zatwierdzony, popyt na usługi noclegowe wystrzeli jeszcze bardziej – mówi cytowana przez Radio Zet Kamila Miciuła z portalu Nocowanie.pl.

Turyści w wakacje tradycyjnie postawią na Bałtyk i Tatry, jednak zauważalny jest również trend zainteresowania Kaszubami, Warmią oraz Podlasiem. Polacy postawią na spokój i ciszę – nastąpi renesans gospodarstw agroturystycznych położonych poza najpopularniejszymi ośrodkami.

Wakacje nad morzem

Według portalu średnia cena noclegu w kurortach nadmorskich to ok. 53 złote. Raport pokazuje, że koszty wyjazdów będą tylko nieco droższe od wakacji rok temu.

Najdrożej będzie w Międzyzdrojach i Rewalu (średnio ponad 60 zł za noc), a trochę taniej w Sopocie (59,39 zł). Najkorzystniejszymi opcjami będą jednak Kołobrzeg (48,71 zł), Ustronie Morskie (48,64 zł) i Władysławowo (46,81 zł).

Góry opcją na tanie wakacje

Niewielkie podwyżki cen zauważalne są również w kurortach na południu, jednak nie uderzą mocno po kieszeniach turystów. Średnia cena za nocleg to 50 zł, więc bardzo podobnie, jak rok temu. Najdroższy będzie Szczyrk (57,74 zł) i Zakopane (54,44 zł). Nieco tańszymi wariantami są Solina (43,44 zł) i Polańczyk (45,10 zł), jednak najtańszy nocleg turyści znajdą w Krościenku nad Dunajcem (37,66 zł) i Murzasichlu (39,99).

Dzisiaj grzeje: 1. Niespodziewana decyzja WizzAir. 5 zł tylko dzisiaj, wszyscy turyści będą zaskoczeni
2. Policja ostrzega przed nową metodą oszustów. Ostatnio zyskuje ona mocno na popularności

Sytuację cenową pośrednio może zmienić wejście bonów turystycznych 1000+, chociaż jak na razie ceny w małym stopniu odbiegają od stawek zeszłorocznych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jackowski był pewny swego, niestety, wszystko zaczyna się spełniać. Sytuacja jest bardzo poważna, głos w sprawie zabrała Komisja Europejska
  2. Twoje dziecko boi się zwierząt? Wiemy jak oswoić lęk
  3. Polacy pojadą za granicę na wakacje? Wymieniono 10 państw, wielu się ucieszy
  4. Z ostatniej chwili: Wiadomość dotycząca wakacji w Polsce. Minister przekazał wspaniałą wiadomość
  5. Zamknięcie przedłużone, Polacy muszą czekać do Połowy czerwca. Ogromne rozczarowanie
  6. Radosław Majdan został oskrażony o ukrywanie pedofila. Reakcja bramkarza była natychmiastowa, zapowiada poważne kroki

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł