wakacje RzymFot. Pixabay.com/The_Double_A

Lekarze biją na alarm. Wakacje w Rzymie mogą skończyć się bardzo źle

Wakacje w Rzymie niestety nie zawsze są idealne i przyjemne. Dla niektórych skończyć się mogą naprawdę tragicznie, a sprawa jest tak poważna, że alarm wystosowali już nawet lekarze.

Wakacje w wyjątkowym miejscu powinny być niezapomnianym przeżyciem, które wspominać będziemy przez cały kolejny rok. Idealnie by było, gdyby wiązały się wyłącznie z pozytywnymi doświadczeniami, często jednak dochodzi do nieprzewidzianych sytuacji. Wypadki i przykre chwile mogą zdarzyć się wszędzie, okazuje się jednak, że w Rzymie turyści są na nie szczególnie narażeni.

Warszawskie metro zostało nagrane przez Francuza. Zaskakująca reakcja, film zasypała lawina komentarzyWarszawskie metro zostało nagrane przez Francuza. Zaskakująca reakcja, film zasypała lawina komentarzyCzytaj dalej

Włoscy lekarze biją na alarm i ostrzegają przyjezdnych, gdyż są przekonani, że w jednej z najpopularniejszych stolic świata jest zbyt ciemno. Przez to dochodzi do wielu nieprzyjemnych sytuacji, takich jak wypadki drogowe oraz upadki. Eksperci są przekonani, że sytuacja zmierza w bardzo złym kierunku.

Wakacje w Rzymie mogą skończyć się bardzo nieprzyjemnie

Jak twierdzi Antonio Magi, szef stowarzyszenia rzymskich lekarzy, z roku na rok Rzym pogrąża się w ciemności. Ekspert wskazuje, że niestety przekłada się to na liczbę nieprzyjemnych sytuacji, m.in. potrąceń czy stłuczek, na skutek których poszkodowani mogą być zarówno mieszkańcy, jak i turyści, których w Wiecznym Mieście są tysiące.

Brak światła wpływa również na upadki oraz stłuczenia, na które szczególnie narażone mogą być osoby starsze. Niestety zdaniem Magi sytuacja ta nie dotyczy jedynie bocznych uliczek, ale nawet samego centrum. W ciemnościach nie widać dziur w ulicach czy wystających korzeni, o wypadek, kontuzję czy inne nieprzyjemne sytuacje więc nie jest trudno.

Włoscy lekarze biją na alarm

Do takiego stanu rzeczy przyczynia się w znacznym stopniu rozlokowanie latarni. Często znajdują się one zbyt wysoko, ukryte w koronach drzew, nie spełniając prawidłowo swojej funkcji. Sytuacja jest jeszcze gorsza, gdy spadnie deszcz, ograniczając widoczność do minimum.

- W trosce o bezpieczeństwo obywateli należy pilnie interweniować - alarmuje Magi, wystosowując apel o więcej światła do władz miasta.

Jednym z pomysłów, które mają pomóc w rozwiązaniu tego problemu, jest płacenie rekompensat właścicielom lokali, który po zamknięciu są w stanie pozostawiać włączone światła. Dzięki temu wakacje milionów turystów mogą być o wiele bezpieczniejsze. Podoba się też samym handlarzom, którzy mają nadzieję, że zmniejszy to też ilość włamań czy aktów wandalizmu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta usłyszała pisk psa z łazienki. Gdy weszła do środka, zobaczyła męża
  2. Nowotwory, które zabijają najwięcej Polek. Co roku z ich powodu umierają tysiące kobiet
  3. Miasto, w którym mieszka tylko jedna osoba? Tak, takie naprawdę istnieje, prawdziwa samotnia
  4. Cud niedostępny dla ludzi, nikt w nim nigdy nie był. Wyjątkowe miejsce wygląda jak namalowane
  5. Najbogatszy człowiek świata przekazał na pomoc Australii 0.00059% swojego majątku. W sieci zawrzało
  6. Okropny wypadek na planie zagranicznego serialu. Nie żyje 2 uwielbianych aktorów

Źródło: Onet

Następny artykuł