wakacje latem czy zimąFot. unsplash.com/@villxsmil/ seabas

Wolicie lato czy zimę? Wakacje i ferie mają swój wyjątkowy urok

Wakacje latem są popularniejsze, lecz zimowe wyjazdy też mają swój urok. Wszystko zależy od obranego kierunku i aktywności, na jakie ma się ochotę. Jaką porę roku wybieracie na urlop?

Wakacje kojarzą się głównie z latem, gdy dzieci mają wolne od szkoły a rodzice zabierają je na wczasy. W Polsce nie mamy zbyt wielu okazji do wygrzewania się w promieniach słońca. Nad Bałtykiem pogoda jest wyjątkowo kapryśna i chociaż kochamy te piękne plaże, ciężko znaleźć osobę, której nigdy nie złapał na nich deszcz.

Grecja drży ze strachu. Niebezpieczeństwo, Ianos nadciągaGrecja drży ze strachu. Niebezpieczeństwo, Ianos nadciągaCzytaj dalej

Wakacje zimą, czy latem?

Lato to też najlepsza pora do zwiedzania innych europejskich krajów. Wystarczy spakować lekke zwiewne ubrania i ruszyć w podróż przez kontynent. Możliwie najwyższe temperatury zapewniają komfort w rozkoszowaniu się pięknem krajów Skandynawskich. Latem dzień na północy jest wyjątkowo długi, nie trzeba się spieszyć ze zwiedzaniem.

W przeciwieństwie do letnich wyjazdów, zimą możemy liczyć na atrakcje związane ze śniegiem i lodem. W Polsce możemy pojeździć na nartach niekiedy już w ostatnich dniach listopada, a sezon kończy się w marcu lub kwietniu. Zimą znacznie chętniej spędzamy czas na zabawie i sportach takich jak narciarstwo czy łyżwiarstwo, a rzadziej wybieramy wycieczki przepełnione zwiedzaniem.

Dzisiaj grzeje: 1. Grecja drży ze strachu. Niebezpieczeństwo, Ianos nadciąga
2. Był pewny, że ma wyłączony mikrofon. Nagle wszyscy w Sejmie usłyszeli wulgarne hasła
3. Dramatyczna wiadomość od TVP. Podhale w żałobie, nie żyje

Odkąd siatka połączeń lotniczych wzbogaciła się o tropikalne kierunki, mamy możliwość zaznania nieco słonecznego lata w środku zimy. Jest wielu zwolenników zimowych wyjazdów do krajów po drugiej stronie globu. Czy należycie do tej grupy? A może wolicie wypoczynek nad naszym morzem? Czekamy na Wasze odpowiedzi w komentarzach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziewczynka dała lwu buziaka przez szybę. Nie mogła się spodziewać, jak zareaguje dzikie zwierzę
  2. Naukowcy zbadali działanie maseczek ochronnych. Wyniki wprawią Cię w osłupienie
  3. Zrobił pozornie zwykłe zdjęcie klifu. Kiedy wrócił do domu zauważył szczegół, od którego włos się jeży
  4. Niewiarygodne, co wyprawiali w centrum miasta w biały dzień. Przechodnie mieli mdłości, ogromny wstyd
  5. Pilny apel policji, w Niemczech odkryto zwłoki Polaka. Za pomoc ogromna nagroda
  6. Konie nie przestaną jeździć trasą do Morskiego Oka. Poprawka upadła, skandaliczne uzasadnienie

Następny artykuł