wakacje bez piciaFot. pixabay.com/ mrsvickyaltaie

Koniec picia na wakacjach? Zagraniczne władze chcą surowych przepisów

Wakacje na Bali mogą wkrótce wyglądać zupełnie inaczej niż dotychczas. Być może nie będzie już można wypić drinka pod palmą. Lokalne władze pracują nad kontrowersyjną ustawą dotyczącą nie tylko spożywania, ale także produkcji alkoholu. Budzi to ogromny sprzeciw przedstawicieli branży turystycznej.

Wakacje kojarzą się wielu osobom z beztroskim wypoczynkiem z drinkiem w ręku. Niestety, taki obrazek może odejść wkrótce w niepamięć na indonezyjskiej wyspie Bali, która jest prawdziwym rajem dla turystów. Wszystko przez kontrowersyjną ustawę, która powróciła do Izby Reprezentantów po pięciu latach od pierwszego odrzucenia.

Mamy potwierdzenie, chodzi o tegoroczną zimę. Wielka radość dla wszystkich miłośników śnieżnych szaleństwMamy potwierdzenie, chodzi o tegoroczną zimę. Wielka radość dla wszystkich miłośników śnieżnych szaleństwCzytaj dalej

Wakacje na Bali bez alkoholu

Przeciwnicy wprowadzenia kontrowersyjnej ustawy wskazują, że wejście w życie przepisów odbiłoby się fatalnie na turystyce, która w czasie pandemii i tak przeżywa kryzys. Bali dotychczas było jednym z najmodniejszych wakacyjnych kierunków, teraz jednak jest w sporym kłopocie.

Projekt ustawy Islamskiej Partii Rozwoju Zjednoczonego wzbudził wiele kontrowersji wśród mieszkańców wyspy, którzy utrzymują się z turystyki. Uważają, że wprowadzenie w życie takich przepisów będzie gwoździem do trumny ich biznesów.

- Ustawa ta ma na celu chronić społeczeństwo, stworzyć porządek i uświadamiać o niebezpieczeństwach związanych ze spożywaniem alkoholu - powiedziała Jakarta Post Illiza Sa’aduddin Djamal z Islamskiej Partii Rozwoju Zjednoczonego.

Najbardziej tajemnicza wyspa świata. Nikt nawet nie wie, ilu jest na niej ludziNajbardziej tajemnicza wyspa świata. Nikt nawet nie wie, ilu jest na niej ludziCzytaj dalej

Ustawa przewiduje pełny zakaz produkcji, dystrybucji i spożywania napojów o zawartości alkoholu od 1 do 55 proc. w całej Indonezji. Przedsiębiorcy, którzy złamaliby przepisy, mogliby pójść do więzienia na maksymalnie 10 lat, a osoby spożywające alkohol, w tym turyści, na 3 lata.

- Ta ustawa zabije wiele firm i doprowadzi do utraty pracy przez tysiące ludzi. Nie jest to zgodne z celem rządu, który chce stworzyć jak najwięcej nowych miejsc pracy - powiedziała przeciwna ustawie Christina Aryani.

Bali jest jednym z państw ciężej znoszących pandemię. Mieszkańcy długo liczyli, że wyspa ponownie otworzy się dla turystów z całego świata we wrześniu 2020 roku. Tak się jednak nie stało, gdyż władze w sierpniu były zmuszone przedłużyć zamknięcie do 2021 roku.

- Nie można się z tym spieszyć. Musimy się starannie przygotować. Bali jest w końcu jednym z najważniejszych miejsc turystycznych na świecie - powiedział wówczas na konferencji prasowej gubernator Bali Wayan Koster.

Bali jest jednym z najmodniejszych kierunków na wakacje oraz mekką instagramowych influencerów, którzy chętnie dzielą się zdjęciami stamtąd. Rajska wyspa należy do najchętniej pokazywanych wakacyjnych zakątków w serwisach społecznościowych.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat Beaty Pawlikowskiej. Podróżniczce wszystko legło w gruzach. A miała być szczęśliwa na krańcu świata
2. Podjęto istotną decyzję. Rusza masowa pomoc, wypłaty po 2 tys. złotych
3. Kataklizm nad Ameryką. Turyści mogą być w ogromnym niebezpieczeństwie, muszą uciekać

Łącznie w Indonezji odnotowano 470 648 przypadki zakażenia koronawirusem, z czego 3 535 wczoraj. Śmierć z powodu Covidu poniosło natomiast 15 296 osób, w tym 85 w ciągu ostatniej doby.

W TVN padło pytanie za milion. Uczestnik znieruchomiał. Odpowiedź wymagała turystycznej wiedzy o świecieW TVN padło pytanie za milion. Uczestnik znieruchomiał. Odpowiedź wymagała turystycznej wiedzy o świecieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Domowa mikstura na odrobaczenie układu pokarmowego. W roli głównej sok z kiszonych ogórków
  2. Józef z "Rolnik szuka żony" publicznie upomniał Apolonię: "o czym Ty piszesz?". Bitwa na słowa w sieci
  3. Koniec, zamknięta granica z Polską. Zagraniczne władze pogłębiły restrykcje, nie będzie można podróżować
  4. Polsat: Zacznie się już dziś w części kraju. Nagły zwrot akcji w pogodzie. Podróżni powinni się spieszyć
  5. Chcą wprowadzić nowe obostrzenia. Mają potrwać do Bożego Narodzenia. U naszych sąsiadów nie wypoczniesz swobodnie
  6. Uwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne sceny
  7. Dzisiaj obchodzimy Dzień Czarnego Kota. Nie wszystkie mruczki przynoszą pecha. Oto garść przesądów i zabobonów

Źródło: WP

Następny artykuł