Wakacje 2020 spędzimy w Czarnogórze?Fot. Unsplash.com/Wladislaw Peljuchno

Wakacyjny raj odmraża turystykę. Czy właśnie w nim spędzimy urlop?

Wakacje, zwłaszcza te zagraniczne, stanęły w tym roku pod znakiem zapytania z powodu pandemii koronawirusa. Ale jeden z ulubionych letnich kierunków Polaków luzuje obostrzenia i otwiera się na turystów.

Wakacje 2020 będą trudne do zapomnienia. Wiele osób musi zrezygnować ze swoich planów lub je zmienić, bo kraje, które planowały odwiedzić, zamknęły granice. I zanosi się na to, że tego lata ich nie otworzą. Odwołano też liczne imprezy masowe: festiwale, koncerty, wycieczki z biurami podróży. Ale chyba nie wszystko stracone, bo jeden z popularnych letnich kierunków szykuje się na turystów.

Szpitale zamarły na 2 minuty. Wszyscy stanęli, poruszająca chwila w Europie, łzy napływają do oczuSzpitale zamarły na 2 minuty. Wszyscy stanęli, poruszająca chwila w Europie, łzy napływają do oczuCzytaj dalej

Wakacje nad Adriatykiem

Czarnogóra rozpoczęła akcję ratowania ważnej gałęzi przemysłu, jaką dla tego kraju stanowi turystyka. Zadowalające wyniki badań epidemiologicznych skłoniły rząd tego bałkańskiego państwa do poluzowania obostrzeń i uruchomienia wsparcia dla przedsiębiorców, które ma pomóc im w powrocie na rynek i ponownym rozkręceniu turystyki.

Małe i średnie przedsiębiorstwa mogą funkcjonować już od 4 maja. – 18 maja ponownie zostaną otwarte hotele, restauracje, kawiarnie i kluby. W ten sposób zaczniemy przywracać normalne funkcjonowanie w całym kraju – poinformował premier Duško Marković.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski o ściąganiu maseczek w Polsce. Dobitne słowa
2. Wiele osób nawet nie wiedziało, że straciło oszczędności swojego życia. Upadek banku pociągnął ich za sobą

Obecnie politycy pracują nad narzędziami, które mają pomóc przedsiębiorcom podźwignąć się z kryzysu. W wyniku rządowych ograniczeń ucierpiało wiele firm, którym grozi plajta, jeśli nie uzyskają pomocy. Właśnie dlatego rząd, komercyjne banki oraz Fundusz Inwestycji i Rozwoju Czarnogóry, przygotowują pakiet finansowy, który wspomoże inwestycje w sektorze turystyki. Zabezpieczone zostanie również pięć milionów euro na wypłaty wynagrodzeń dla pracowników tego sektora w okresie dwóch miesięcy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Komisja Europejska podjęła decyzję w sprawie otwierania granic
  2. Mężczyzna założył maskę od kostiumu. Sfinks zdębiał, jego reakcja bawi do łez
  3. Szumowski podał najnowszą wiadomość o wakacjach Polaków. Ogromne rozczarowanie
  4. Obostrzenie w Polsce przedłużone o kolejny miesiąc. Polacy będą wściekli
  5. Szpital zaatakowany, nie żyje 13 osób, również noworodki i pielęgniarki. Porażająca wiadomość ze świata
  6. Adam Małysz przekazał Polakom fatalną wiadomość. Czeka nas wielki problem, trzeba się przygotować

Źródło: wiadomosciturystyczne.pl

Następny artykuł