wakacje i zwyczaje PolakówFot. pixabay.com/ Romek

Wakacje za ponad 5 tys. zł w lipcu. Mówią, że to mniej niż zwykle

Wakacje w tym roku upływają w cieniu koronawirusa, co przekłada się na nasze wydatki w czasie wycieczek. Wiele się zmieniło zarówno w podróżach zagranicznych, jak i krajowych, które chętniej wybieramy.

Wakacje stanęły pod znakiem zapytania na wiosnę, gdy epidemia na dobre rozgościła się w naszym kraju. Jak się okazuje, Polacy nie wystraszyli się tak bardzo i chętnie wyjeżdżają na wczasy, chociaż zauważono tendencję to wybierania kurortów w kraju. Raport opracowany przez portal wakacje.pl zdradza, jak zmieniły się nasze turystyczne zwyczaje. Jedna rzecz jednak się niezmieniła.

Dantejskie sceny na Pomorzu. Mama i mały synek nie żyjąDantejskie sceny na Pomorzu. Mama i mały synek nie żyjąCzytaj dalej

Wakacje za granicą staniały

Nadszedł czas na podsumowanie danych z lipca dotyczących naszych wydatków na podróże. Średnia kwota wydawana na urlop dla całego kraju wynosi 5 322 zł, czyli o ponad 1200 zł mniej niż rok temu o tej samej porze. Duże znaczenie w przypadku różnic ma wybór kierunku. W porównaniu do poprzedniego roku, średnio o 1 100 zł mniej wydajemy na wakacje w Hiszpanii, a o 760 zł na wczasy w Bułgarii. Na podobnym poziomie cenowym, co w ubiegłym roku, utrzymuje się Grecja.

Ciekawie prezentują się dane z poszczególnych województw. Najwięcej na wakacje wydają mieszkańcy województwa pomorskiego: 6 630 zł i zachodniopomorskiego: 6 182 zł. Z kolei najmniej w lipcu wydali mieszkańcy województw: wielkopolskiego – 4 026 zł i śląskiego – 4 132 zł.

Biura podróży zmieniły ofertę

- Z myślą o turystach, którzy z jakiegoś powodu nie mogli polecieć na wakacje samolotem, biura podróży rozszerzyły w tym roku ofertę krajową oraz z dojazdem własnym. Obie te opcje są dużo chętniej wybierane przez polskich turystów niż chociażby rok temu, co przekłada się na wysokość kwoty wydawanej na wycieczki - powiedziała Klaudyna Fudala, rzeczniczka Wakacje.pl cytowana przez Wirtualną Polską.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszedł do morza, po chwili pędem wracał na plażę. Skandal, wszystko wyszło na jaw
2. UE kupi szczepionki na koronawirusa. Będzie 300 mln dawek

Jako inne przyczyny zmniejszenia się wydatków na wakacje podaje się ograniczoną dostępność kierunków oraz preferencje dotyczące noclegów. W tym roku Polacy najchętniej korzystają z hoteli 3-gwiazdkowych, które są tańsze od 4-gwiazdkowych będących najchętniej wybieranymi w ubiegłym roku. Ważną kwestią są również ceny wycieczek, które zostały obniżone, by zachęcić potencjalnych klientów do zakupu.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili. Jerzy Brzęczek powołał piłkarzy reprezentacji Polski, są duże niespodzianki
  2. Pilna demonstracja w samym centrum Warszawy. Znamy szczegóły Marszu Wolności, na ulice ruszą tłumy
  3. Zamykają nowe miejsca nad morzem. Klamka zapadła
  4. Nagrali turystów w akcji. Szczyt ignorancji i bezmyślności przekroczony
  5. Od dziś nowość w przemieszczaniu się po Polsce. Ważna wiadomość na wakacje
  6. Suczka labradora urodziła 13 szczeniaków. Nie wynik imponuje, ale ich wygląd

Źródło: Wirtualna Polska

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł