wakacje pustyniaScreen/youtube/Interstellar Lab Trailer

"Kosmiczne" wakacje na środku pustyni? Rusza niesamowity projekt dla turystów

Wakacje jak na Marsie będą teraz możliwe również na naszej planecie. Wystarczy zaplanować wyjazd na pustynię, na której planowana jest niezwykła inwestycja. To może być turystyczny hit.

Wakacje w popularnych miejscach oraz drogich kurortach nad oceanami już wkrótce mogą nie być wystarczające dla turystów. Pragniemy coraz bardziej ekscytujących miejsc, wyglądających niczym z innej planety, a odpowiedzią na to ma być stacja na odległej pustyni.

Pies zmarł na pokładzie samolotu. Właścicielka już wcześniej ostrzegała obsługę, nikt jej nie słuchałPies zmarł na pokładzie samolotu. Właścicielka już wcześniej ostrzegała obsługę, nikt jej nie słuchałCzytaj dalej

Ma wyglądać jak z kosmosu i gwarantować niesamowite przeżycia przyjezdnym. Jak zapowiadają twórcy, już za kilka lat może to być turystyczny hit. Budowa projektu "Eksperymentalnej Bioregeneratywnej Stacji" ma rozpocząć się już w przyszłym roku i trzeba przyznać, że naprawdę ma wyglądać jak z innej planety.

"Kosmiczne" wakacje na Ziemi

Budowa ruszy już 2021 roku, a symulacja wakacji na innej planecie ma być niewykle atrakcyjna dla przyjednych. Jak mówią projektanci, ma to być jedyna wioska na całej naszej planecie, inspirowana kosmosem.

Niewykluczone, że będzie również wykorzystywana do szkolenia astronautów, co świadczy o profesjonalizmie jej wykonania. Cały obiekt ma być w formie połączonej sieci samowystarczalnych biomów. Każdy z nich odpowiadać ma m.in. za uprawę żywności, recykling wody czy generowanie energii nawet dla 100 osób.

To może być turystyczny hit przyszłości

Zespół Interstellar zapewnia, że wszystko przygotowane będzie z dbałością nawet o najmniejsze szczegóły, a przygotowywanie go odbywało się będzie przy współpracy z ekspertami pracującymi w NASA. Turyści mają mieć dostęp do tego niezwykłego miejsca przez połowę każdego roku.

Paryskie studio chce w ten sposób również doświadczalnie przekonać się, czy przyszłe pokolenia byłyby w stanie przystosować się do życia na Marsie. Projekt ma zostać zrealizowany na pustyni Mojabe w Kalifornii w USA, a zdaniem dyrektor generalnego Interstellar, Barbary Belvisi, wakacje w tym miejscu kosztować mogą turystę od około 11, aż do 22 tysięcy zł.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Awantura w "Dzień Dobry TVN". Kinga Rusin nie wytrzymała
  2. GIF wycofał z rynku dwa popularne leki. Wielu z nas ma je w swoich domowych apteczkach
  3. Kolejny miliarder nie ma co robić z pieniędzmi. Poszukuje towarzyszki, którą zabierze w kosmos
  4. 21-letnia modelka nie żyje. Robiła sobie selfie na klifie, który uwielbiają turyści, gdy nagle doszło do najgorszego
  5. Ostatnie słowa pilota ukraińskiego samolotu ujawnione. Poruszające, tuż przed katastrofą
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł