wakacje nad BałtykiemFot. Wikipedia.org/Pit1233

Koniec zniżek dla najmłodszych turystów. Wielkie zmiany nad polskim morzem

Wakacje nad polskim morzem to każdego roku wybór milionów turystów. Chętnie jeździmy nad Bałtyk, lecz już wkrótce wprowadzone tam zostaną poważne zmiany, po których skończą się zniżki dla najmłodszych.

Wakacje to szczególny czas, w którym jest okazja w końcu odpocząć po całym roku ciężkiej pracy. W promieniach gorącego słońca odpoczywamy na plażach, popijając kolorowe drinki. Wielu Polaków decyduje się na urlop nad Morzem Bałtyckim, niestety jednak już wkrótce osoby przyjeżdżające na wczasy do Kołobrzegu mogą być rozczarowane.

Córka Martyny Wojciechowskiej straciła rękę. Mimo to tworzy wspaniałe rzeczy, mama z dumą chwali się w sieciCórka Martyny Wojciechowskiej straciła rękę. Mimo to tworzy wspaniałe rzeczy, mama z dumą chwali się w sieciCzytaj dalej

Jak przekazują media, Regionalna Izba Obrachunkowa stwierdziła, że miasto nie może pobierać niższej opłaty od dzieci, a tak to do tej pory funkcjonowało. Cieszyło to wielu rodziców, zwłaszcza tych przyjeżdżających z wieloma pociechami. Wkrótce jednak najprawdopodobniej zniżki przestaną obowiązywać.

Wakacje nad Bałtykiem bez zniżek dla dzieci

W Kołobrzegu od lat obowiązuje zasada, dzięki której dzieci do 7 roku życia mogą płacić 50% ceny opłaty uzdrowiskowej. Teraz Regionalna Izba Obrachunkowa uznała, że jest to działanie przekraczające kompetencje miagistratu. Wpłynęło już oficjalne pismo w tej sprawie, a ulga dotyczy obowiązkowej opłaty, która do tej pory dla dorosłych wynosiła 4,40 zł, a dla dzieci 2,20 zł.

Wiceprezydent do spraw gospodarczych Kołobrzegu, Ewa Pełechata zapowiedziała, że miasto nie planuje wniesienia odwołania od tej decyzji.

Stawka dzieli polityków

Zamiast odwołania mają się rozpocząć prace nad wprowadzeniem zupełnie nowej stawki.

- Przygotowujemy na najbliższą sesję projekt uchwały proponujący nową stawkę opłaty uzdrowiskowej, dokonaliśmy analiz finansowych, aby nie było to z uszczerbkiem dla naszego budżetu, ale też, żeby nie było takiego przekazu, że będziemy kosztem dzieci bogacić się i mieć wpływy do naszego budżetu - cytuje Pełechatę Radio Szczecin.

Jak informuje rozgłośnia, podobne rozmowy przeprowadzają również radni. "Kołobrzescy Razem" są zdania, że stawka powinna zostać obniżona o około 20 groszy, a klub PiS zapowiedział stworzenie własnej uchwały w tej sprawie. Ulga dla dzieci ma zostać zniesiona podczas sesji, której data to 26 lutego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ślub 17-latka i 51-latki odbył się równo 18 lat temu. Tak dziś wyglądają, niesłychane
  2. Szukała pomocy przez dwa lata. Lekarze stwierdzili, że jest zbyt młoda na raka
  3. Młoda Polka zmarła w Chinach. Rodzina błaga o pomoc, sami nie mogą nic zrobić, są bezradni
  4. Pilny apel polskiej policji do turystów. Ogromne oszustwo, wielu zostało już bez pieniędzy
  5. Straszne znalezisko na plaży. Potwór wygląda okropnie, interweniowała policja [FILM]
  6. Są już pierwsze ofiary i ogromne zniszczenia na terenie całej Polski. Jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domów

Źródło: Radio Szczecin

Następny artykuł