wakacje z parawanemFot. pixabay.com/ 12019

Parawany na plaży - dla jednych hit, dla drugich kit. Budzą wiele kontrowersji wśród turystów

Wakacje wiążą się z wielogodzinnym przesiadywaniem na plaży. Niektórzy Polacy zabierają ze sobą parawan nad morze. Inni wyśmiewają takie praktyki i uważają je za obciach. Do której grupy należycie?

Wakacje nad polskim morzem wielu kojarzy się z ciągiem parawanów na piaszczystych plażach. Poza granicami naszego kraju takie zjawisko jest raczej rzadko spotykane. Praktyka ma swoich zdecydowanych zwolenników i przeciwników. Do której grupy należycie?

Ogromne niebezpieczeństwo w turystycznym mieście. W akcji Marynarka WojennaOgromne niebezpieczeństwo w turystycznym mieście. W akcji Marynarka WojennaCzytaj dalej

Wakacje na plaży bez parawanu?

Plażowicze, którzy wybierają się nad morze z parawanem to najczęściej osoby ceniące prywatność i przestrzeń osobistą. I nie ma w tym nic złego, o ile nie przeszkadzamy innym w użytkowaniu plaży po swojemu. Problem pojawia się dopiero, gdy na małej przestrzeni większość miejsca zajmują ogrodzenia. Plaża jest miejscem wspólnym i każdy powinien pamiętać, że nie jest tam sam.

Przeciwnicy parawanów na plażach powołują się zazwyczaj na wrażenia estetyczne oraz negatywny odbiór przez zagranicznych turystów. Prawda jest jednak taka, że większość przyjezdnych nie odbiera takiego ogrodzenia źle - ot, lokalne dziwactwo. Okazuje się więc, że największymi przeciwnikami Polaków są inni Polacy.

Parawany od dłuższego czasu są obiektem sporu między Polakami. Tylko czy powinniśmy poświęcać im aż taką uwagę? Każdy z nas może przecież żyć jak chce, o ile nie robi nikomu krzywdy. W Polsce mamy wiele plaż i z pewnością dla każdego znajdzie się miejsce. Jakie jest Wasze zdanie na temat parawanów? Podzielcie się komentarzem na naszym Facebooku.

Dzisiaj grzeje: 1. Wydano apel do wszystkich Polaków. Chodzi o wjazdy 1 listopada, wielu łapie się za głowy
2. Ostrzeżenie dla wszystkich klientów ING. Aż 10 tys. zniknęło z konta pani Katarzyny, trzeba uważać
3. Dość pobłażania, już się zaczęło. Polacy muszą uważać, wielu rwie włosy z głowy. Koniec ze swobodnym zwiedzaniem

Tym, co realnie wpływa na psucie krajobrazu są przede wszystkim śmieci na plażach, które są jednocześnie olbrzymim zagrożeniem dla środowiska. Parawany pojawiają się i znikają, śmieci rozkładają się przez tysiące lat i zatruwają środowisko. Poza zabieraniem ze sobą własnych śmieci, warto również spojrzeć pod nogi i uczynić świat choć trochę lepszym.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dyrektor firmy nie wiedział, że w windzie jest monitoring. Bezlitośnie potraktował bezbronnego szczeniaka
  2. "Jeden z dziesięciu”: występ, który przeszedł do historii. Pan Ireneusz rozczulił swoją ekspresją
  3. Prawie wszystkie nie żyją, dramatyczne odkrycie na lotnisku. Wiadomość z Europy wywołuje łzy
  4. Jest nowy projekt zakazów w rządzie. Polacy mogą być zaskoczeni. Podróżowanie nie dla wszystkich
  5. Polsat donosi. Gowin się wygadał. Wiemy, co z podróżowaniem po Polsce 1 listopada
  6. Zdjęcia, które zrobiono w idealnym momencie. Jak koty to zrobiły?

Następny artykuł