wakacje szumowskiScreen/TVP Info

Szumowski zniesie zakaz ws. wakacji? Zaskakująca wiadomość, wielu Polaków będzie szczęśliwych

Wakacje w tym roku mogą jeszcze nie być stracone. Już wkrótce minister zdrowia może znieść zakaz, co z pewnością ucieszy wielu Polaków.

Wakacje w czasie pandemii koronawirusa stanęły pod znakiem zapytania. Wiele osób bało się, że nie będzie mogło udać się na urlop i odpocząć od pracy zawodowej oraz codziennych problemów. Tysiące rodziców martwiło się również tym, że wykupiło lub zarezerwowało już dla swoich pociech letnie kolonie i obozy, a wszystko wskazywało na to, że nie dojdą one do skutku. Teraz jednak w tej sprawie pojawiły się nowe, zaskakujące wiadomości.

Wuhan ujawniło nowe dane. Spełnia się czarny scenariusz?Wuhan ujawniło nowe dane. Spełnia się czarny scenariusz?Czytaj dalej

Wielkie zmiany na tegoroczne wakacje?

Ministerstwo Zdrowia, Edukacji Narodowej oraz Rozwoju wspólnie pracowały nad planem dotyczącym tegorocznych wakacji. Wspólne ustalenia zaowocowały decyzją, że tegoroczne wyjazdy dla dzieci i młodzieży oraz kolonie będą się mogły odbyć. To bez wątpienia świetna wiadomość dla rodziców, do której udało się dotrzeć i którą podali dziennikarze portalu Money.pl.

- Zależy nam bardzo na tym, żeby dzieci i młodzież mogły bezpiecznie odpocząć podczas wakacji. Dziś odbyliśmy w tej sprawie spotkanie w MEN. Zakończyło się ono wspólnym stanowiskiem, że w odpowiednich reżimach sanitarnych wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży może być możliwy. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy oczywiście do ministra zdrowia, który na bieżąco monitoruje sytuację epidemiczną. W przyszłym tygodniu będziemy kontynuować rozmowy z Ministerstwem Zdrowia - cytuje biuro prasowe Ministerstwa Rozwoju Money.pl.

Jak pisze Money.pl, wiadomość potwierdziło również MEN. Padła deklaracja, że zakazy kolonii oraz obozów się nie pojawią, wszyscy jednak czekają na oficjalne stanowisko Ministra Zdrowia. Podkreślono również, że w każdym konkretnym przypadku ostateczna decyzja należeć będzie do kuratorów wojewódzkich.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski zdradził, na jakim etapie pandemii jest Polska. Jego słowa zadziwiają
2. Nawet 40 tys. kierowców może stracić prawo jazdy. Trzy nowe przepisy mogą wielu pogrążyć

- W przypadku rozprzestrzeniania się epidemii lub zaistnienia innych z tym związanych okoliczności zagrażających życiu, zdrowiu, czy bezpieczeństwu – kurator oświaty będzie miał możliwość odwołania wypoczynku dzieci i młodzieży w województwie - cytuje komunikat kuratoriów oświaty portal Money.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd wprowadzi kolejne zmiany? Minister zdradza ważne szczegóły
  2. 10-dniowy kotek wpadł do studzienki. Kocia opiekunka pobladła
  3. W sobotę otwierają kolejne miejsca w Polsce. Wielu Polaków czekało od dawna
  4. Najnowsze słowa Szumowskiego o otwieraniu granic na wakacje 2020. Nie ma już wątpliwości
  5. Kolejne dekady będą okropne, nie tylko koronawirus. Eksperci nie pozostawiają złudzeń
  6. Potworny nokaut na gali UFC. Zawodnik padł nieprzytomny już w 20 sekundzie walki (WIDEO)

Źródło: Wprost

Następny artykuł