Wakacje na plaży łatwiejsze dzięki stronie Sanepidu.Fot. Unsplash.com/ Sai Kiran Anagani

Mapa polskich kąpielisk. Gdzie i od kiedy można korzystać z plaż? Jest specjalny serwis, który o tym informuje

Wakacje dla plażowiczów będą łatwiejsze dzięki specjalnej stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Portal poinformuje turystów o datach otwarcia poszczególnych obiektów.

Wakacje w rygorze sanitarnym mogą okazać się bardziej znośne ze względu na nowy serwis przygotowany przez Główny Inspektorat Sanitarny. Będzie on informował o terminach otwarcia kąpielisk, a także jakości wody w okolicy.

Co za bestie! Bulwersujące doniesienia z turystycznego raju. Mieszkańcy okazali się bezlitośniCo za bestie! Bulwersujące doniesienia z turystycznego raju. Mieszkańcy okazali się bezlitośniCzytaj dalej

Wakacje dzięki sieci

W tym roku turyści będą sprawdzali stan swoich ulubionych plaż w internecie. Dzięki rozwiązaniom Sanepidu urlopowicze unikną rozczarowań już na miejscu. Całkiem możliwe, że także liczba turystów rozłoży się na większą liczbę kąpielisk - coraz więcej osób będzie unikało popularnych kurortów. Co ważne, sezon na plaże nasila się już od 1 czerwca, a więc ostateczna próba użyteczności serwisu może nastąpić szybciej, niż zakładano.

Na stronie internetowej www.sk.gis.gov.pl turyści mogą znaleźć kompletną listę kąpielisk w całej Polsce. Ponadto, użytkownicy skorzystają także z interaktywnej mapy oraz uzyskają wszystkie niezbędne informacje dotyczące wypoczynku na plażach w czasie pandemii. Media branżowe zwracają uwagę na fakt, iż duża część Polaków planuje w tym sezonie wakacje spędzić w kraju, a więc projekt Sanepidu może przydać się większej liczbie urlopowiczów, niż np. rok temu.

Wakacje na plażach z portalem Sanepidu

Według serwisu sk.gis.gov.pl, w tegorocznym sezonie rady gmin udostępniły 614 kąpielisk. Niestety, jak na razie można skorzystać wyłącznie z kilkunastu. Konkretne miejsce można znaleźć przy pomocy wyszukiwarki, a także na mapie. Po kliknięciu znacznika wyświetlą się informacje z danymi dotyczącymi m.in.: adresu kąpieliska, jakości wody, infrastruktury oraz jego klasyfikacji.

Dzisiaj grzeje: 1. Wydamy majątek nad morzem, ale nie na rzeczy, o których myślicie. Podali ceny
2. W Rosji doszło do wielkiej katastrofy ekologicznej. Eksperci: to wywoła problem na długie lata

Mapa bazuje na 3 typach obiektów. Zielone punkty to miejsca, w których woda nadaje się do kąpieli (obecnie kilkanaście). Badania stanu wody w tych miejscach pochodzą z końca maja. Z kolei punkty szare to kąpieliska, które nie zostały jeszcze udostępnione, jednak co ważne - w ich opisie można znaleźć informacje na temat daty rozpoczęcia i zakończenia sezonu. Do tej pory nie pojawiły się jeszcze punkty czerwone, czyli takie, które nie nadają się do wypoczynku w wakacje. Na mapie nie znajdziemy także słynnej dziury wstydu z Gdańska.

Wakacje na plaży będą łatwiejsze.

Fot. sk.gis.gov.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka radość w domu Rozenek. Zdjęcie syna pojawiło się w sieci, wszystkiego najlepszego
  2. Kobieta jechała na hulajnodze, ciągnąc za sobą kundelka. Łapy psa były w opłakanym stanie
  3. Największy mit Korei Północnej obalony. Wyjawili całą prawdę
  4. Smutna wiadomość na weekend. Wielu Polaków będzie rozczarowanych
  5. Niewiarygodne odkrycie w lesie na południu Polski. W tle wielka tragedia
  6. Michał Listkiewicz ujawnił, dzięki komu Polska dostała Euro 2012. To on dał nam wielką radość

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł