wakacje w grecjiFot. pixabay.com/ die201240

Odwołują masowo wycieczki z Polski. Sytuacja jest tragiczna

Wakacje w tym roku wyglądają zupełnie inaczej niż do tej pory. Sezon się jeszcze nie skończył i pojawiły się nowe komplikacje. Organizatorzy zmuszeni są do masowego odwoływania wycieczek z Polski. Wszystko przez jedną decyzją zagranicznego rządu.

Wakacje w czasie pandemii koronawirusa zmusiły wielu turystów do zmiany tegorocznych planów. Wiele krajów decydowało się na ograniczenie przepływu turystów lub stworzenie list "bezpiecznych państw". Na sam koniec sezonu jeden z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków nałożył obostrzenia na Polskę.

Od dziś nowe obostrzenia. Miliony Polaków będzie obowiązywał nowy reżim sanitarnyOd dziś nowe obostrzenia. Miliony Polaków będzie obowiązywał nowy reżim sanitarnyCzytaj dalej

Wakacje w Grecji masowo odwoływane

Od 3 października wszyscy podróżni lecący z Polski do Grecji mają obowiązek okazania negatywnego wyniku testu molekularnego (PCR) na Covid-19. Takie badanie musi zostać wykonane najpóźniej 72 godziny przed przylotem - poinformowała Ambasada Grecji w Polsce.

Decyzja spotkała się z szybką reakcją biur podróży. Rainbow poinformowało, że wszystkie wycieczki touroperatora do Grecji od 3 października zostają zawieszone. Należy spodziewać się, że inni organizatorzy pójdą w jego ślady.

- Zmuszeni jesteśmy anulować ostatnie wyloty do Grecji planowane od dnia jutrzejszego, tj. od 3.10 do końca sezonu letniego (w praktyce są to w większości wyloty w ten weekend oraz w przyszłym tygodniu) - czytamy w komunikacie biura podróży Rainbow. - Czynione były w międzyczasie intensywne wysiłki, aby ten wymóg jednak złagodzić bądź przesunąć jego wprowadzenie np. o tydzień w czasie, jednakże ponieważ nie zakończyły się one sukcesem, stąd konieczność decyzji jak powyżej.

Biuro podróży Rainbow poinformowało również, że w związku z anulacją wycieczek do Grecji, zwiększona została liczba miejsc w innych kierunkach. Klientom, którzy zostali objęci zmianą terminu, zaoferowano indywidualne propozycje zmian terminów lub kierunków w niezmienionej cenie.

- To bardzo ważne, że Rainbow tak szybko zareagowało na obecną sytuację i zaproponuje klientom zmiany bez dodatkowych kosztów na takie kierunki jak m.in. Hiszpania, Tunezja, Turcja czy Egipt - komentuje Klaudyna Fudala z portalu Wakacje.pl

Dzisiaj grzeje: 1. TVN wydało oświadczenie ws. Doroty Gardias. Pogodynka zwiedziła całą Polskę, teraz walczy o życie
2. Znany kabareciarz nie wytrzymał i powiedział, co sądzi o szczuciu na LGBT. Wielu może się nie spodobać, padły ostre słowa
3. 1 listopada będzie zakaz przemieszczania się? Jest odpowiedź Rządu. Wszystko jasne

- Do każdej rezerwacji objętej zmianą dot. Grecji zostanie w ciągu najbliższych godzin wysłany stosowny komunikat indywidualny i w nim zawierać się będą indywidualne propozycje wysłane dla klientów. Jest to najpewniejszy i najszybszy sposób, aby bez dużych zmian i bez konieczności dopłacania rozwiązać problem i zmienić Klientowi w ciągu 10 minut rezerwację na inny kierunek - czytamy w komunikacie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żył na farmie, przywiązany do łańcucha. Los psa poruszył światowej sławy aktora, który go adoptował
  2. NASA ujawniła piorunujące nagranie. Niezwykle potężny wybuch, nawet naukowcy przecierali oczy ze zdumienia
  3. Zdecydowali. Będą nowe obostrzenia, znaczący rygor w strefach żółtych i czerwonych w Polsce
  4. PKP właśnie ogłosiło. Pasażerowie łapią się za głowy
  5. Policja pilnie prosi o pomoc, ujawniła nagranie z monitoringu. Całe Tatry drżą z obaw
  6. Mikroskopijna suczka miała ogromny ciążowy brzuch. Podczas porodu wszyscy zbierali szczęki z podłogi

Następny artykuł