wakacje niebezpieczneFot. Instagram/europetours.safa

Jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi, którego nie odwiedzają turyści. Powód jest bardzo smutny

Wakacje w takim miejscu byłyby naprawdę jak z bajki. Jest tam przepięknie, jednak niewielu turystów decyduje się na taki wyjazd. Powód jest bardzo smutny i nie jest nim cena ani odległość.

Wakacje w egzotycznych, niedostępnych miejscach cieszą się szczególną popularnością. Turyści coraz rzadziej decydują się na odwiedzanie popularnych atrakcji i miast, stawiając raczej na odosobnione zabytki i destynacje jak z bajki. Szukamy ciszy i spokoju, niestety w niektóre miejsca jednak lepiej się nie wybierać. Tak jest m.in. z Wodospadem Angel, który jest jednym z najpiękniejszych na świecie.

Wielka tajemnica Wyspy Wielkanocnej rozwiązana? Naukowcy mają teorię, w którą trudno uwierzyćWielka tajemnica Wyspy Wielkanocnej rozwiązana? Naukowcy mają teorię, w którą trudno uwierzyćCzytaj dalej

Jak podają źródła, jego wysokość wynosi około 979 metrów i trzeba przyznać, że wygląda naprawdę niesamowicie. Dzika natura, pełno zieleni i imponujący masyw skalny robią wrażenie, lepiej jednak się tam nie zapuszczać z bardzo przykrego powodu - jest tam niezwykle niebezpiecznie. Wodospad ten znajduje się w Wenezueli, z daleka od turystycznych miejscowości, a przed wyprawą tam ostrzega nawet polskie MSZ.

Wakacje w Wenezueli mogą być bardzo ryzykowne

Wodospad Angel odkryty został przez Jamesa Angela w 1935 roku, więc stosunkowo niedawno. Zachwyca swoim niezwykłym wyglądem oraz wysokością, jednak niewielu jest ludzi, którzy widzieli go na żywo. W jego okolice nie wyruszają wycieczki, tak jak ma to miejsce w przypadku Niagary czy Dettifoss. Trudno się do niego dostać, a do tego większość krajów ostrzega swoich obywateli przed wyjazdem do Wenezueli. Od pewnego czasu miasto to określane jest jako jedno z najniebezpieczniejszych na świecie.

- W kraju występują braki w zaopatrzeniu w produkty pierwszej potrzeby, w tym leki i szczepionki. Odnotowuje się ciągły wzrost przestępczości. Notorycznie występują braki paliwa. Brak jest dostępu do gotówki, a systemy płatności elektronicznej często są niewydolne - ostrzega Polaków polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Przepiękny wodospad, który miało okazję zobaczyć niewielu turystów

Takie ostrzeżenia rzeczywiście przynoszą efekt, przez co jeden z najpiękniejszych wodospadów wciąż pozostaje dziki i niemalże nieosiągalny. Sprawa jest wyjątkowo smutna i przykro się robi na myśl o tym, że zwiedzanie niezwykłych zakątków świata jest niemożliwe przez ryzykowną działalność człowieka.

- Jedynie 17 procent mieszkańców Wenezueli czuje się bezpiecznie na ulicach po zmroku i tylko 24 procent ma zaufanie do działań tamtejszej policji. Ponadto aż 42 procent z nich padło w tym roku ofiarą kradzieży - podaje raport WeGoPlaces.

Opracowany on został w oparciu o ranking najbardziej niebezpiecznych miejsc na całym świecie dla samotnego podróżnika. Wenezuela zajęła w nim pierwsze miejsce.

wakacje niebezpieczne
Fot. Instagram/europetours.safa

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niesamowite zjawisko na niebie. Zdjęcie "rogów diabła" trafiło do sieci i zachwyciło internautów
  2. Parki narodowe ratują nasze zdrowie psychiczne. Przełomowe wnioski naukowców, odwiedzając je, stajesz się zdrowszy
  3. Zakaz używania popularnych kremów do opalania. Zaskakująca decyzja turystycznego państwa
  4. MSZ ujawniło najdziwniejsze prośby turystów, których nie dało się spełnić. Ale mają wyobraźnię!
  5. Dwa prawdziwe strusie spacerowały po Wenecji. Policja wystawiła mandat
  6. Polacy mają szansę na dodatkowe urlopy! Trzeba się jednak bardzo śpieszyć

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł