Wakacje z kolejnymi przypadkami śmierci na drogach.Fot. Pixabay.com/kropekk_pl

36 osób nie żyje, tragiczna wiadomość z Polski. Niestety minął dopiero pierwszy tydzień wakacji

Wakacje dopiero się zaczęły, a służby już notują duże wzrosty liczby wypadków na krajowych drogach. Niestety, w przeciągu tylko ostatniego tygodnia, zginęło aż 36 osób.

Wakacje nie zaczęły się optymistycznie. Jak podaje redakcja Faktów, tzw. czarnych punktów przybywa z dnia na dzień. Drogi krajowe notują coraz większą liczbę wypadków, a tylko pierwszy tydzień sezonu rozpoczął się ponad 30 ofiarami kolizji. Najświeższym przypadkiem jest wypadek z A1 na trasie Łódź-Gdańsk.

8 tys. osób ewakuowanych, strażacy walczą z żywiołem. Ogromny pożar za granicą8 tys. osób ewakuowanych, strażacy walczą z żywiołem. Ogromny pożar za granicąCzytaj dalej

Wypadki w wakacje coraz częstsze

Każdy czarny punkt odpowiada przypadkowi śmierci w wypadku drogowym. W czwartek (2 lipca) niechlubna mapa zyskała kolejne miejsce. Do zdarzenia doszło na trasie A1, gdzie kierowca audi nie wyhamował przed jadącą przed nim hondą. Samochód wbił się w tył drugiego auta, z którego wypadł kierowca. Miał 50 lat. Zginął na miejscu. To kolejny przypadek odnotowany w momencie, gdy tegoroczne wakacje dopiero zachęcają do dalszych wyjazdów.

Sprawca zdarzenia wraz ze współpasażerem uciekli z miejsca wypadku, jednak jak podaje redakcja Faktów - służby już wiedzą kogo szukać. Mężczyznom grozi 12 lat pozbawienia wolności. Krzysztof Kopania z Prokuratury Okręgowej w Łodzi cytowany przez TVN poinformował, że pasażerowie hondy mieli w samochodzie puszki po piwie oraz podejrzanie wyglądające saszetki z białym proszkiem. Jak podają służby, tegoroczne wakacje notują coraz większą liczbę podobnych zdarzeń.

Czarne punkty czekają na wakacje

Wzmożona liczba tzw. czarnych punktów notowana jest zwłaszcza w wakacje, kiedy to Polacy coraz częściej wybierają się na urlopy poza miejscem zamieszkania. Redakcja Faktów, powołując się na dane Komendy Głównej Policji, podają, że tylko w ciągu ostatniej doby (2 lipca) doszło do 6 wypadków śmiertelnych. Wakacje notują już 27 przypadków, a w okresie ostatnich 30 dni - 3 przypadki śmierci na polskich drogach.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny apel Ministerstwa do Polaków. Chodzi o wczasy tysięcy ludzi
2. Rząd wycofuje się z jednej z głównym obietnic? Media dotarły do nowych danych rządzących

Na mapie czarnych punktów niechlubnie wyróżnia się województwo mazowieckie z 7 wypadkami. Duże zagęszczenie przypadków notuje się również na południu kraju zwłaszcza w województwach małopolskim, opolskim i śląskim. Wakacje przynoszą również tragiczne wiadomości ze ściany zachodniej i północnej kraju: 2 przypadki w lubuskim, 2 w zachodniopomorskim i 3 w pomorskim. Jak na razie nie potwierdzono wypadków śmiertelnych w województwie wielkopolskim i warmińsko-mazurskim, lecz Pojezierze zmaga się z inną, niechlubną plagą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na jaw wyszło, czym zajmuje się Kamil Stoch w swoim domu. Z takiej strony go nie znaliśmy (FOTO)
  2. Dramatyczna relacja pobitej na wiecu Dudy 18-latki. "Jego zwolennicy mnie wyzywali, a on patrzył mi w oczy i nie powiedział nic
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Tak pędził autem, że pies wypadł z niego. Porażające nagranie trafiło do sieci

Źródło: Fakty TVN

Następny artykuł