Wakacje się skończyłfot. pixabay/ Wodnik

Ponad 200 osób nie żyje. Bilans jest tragiczny. Mimo apeli nic nie dało się zrobić

Wakacje się skończyły, więc dzieci i młodzież wróciły już do szkół. Czas przestać myśleć o letnim lenistwie i pora, aby spakować plecak i wyruszyć na lekcje. Niestety tegoroczne wakacje sprawiły, że nie dla każdego nowy rok szkolny będzie taki sam.

Wakacje właśnie się skończyły. Po długich debatach i ustaleniach Ministerstwo Edukacji zdecydowało, że dzieci i młodzież wrócą do szkół. Dziś jedni wspominają z uśmiechem na twarzy wakacyjne dni. Inni zaś wciąż nie mogą otrząsnąć się z traumy, jaka spotkała ich podczas letniego wypoczynku.

Dziesiątki rannych, jest źle. TVN przekazało dramatyczną wiadomość z zagranicyDziesiątki rannych, jest źle. TVN przekazało dramatyczną wiadomość z zagranicyCzytaj dalej

Wakacje się skończyły i czas do szkoły

Wakacje się skończyły, więc dzieci i młodzież wróciły do szkolnych ławek. Po kilku miesiącach zajęć zdalnych niemal wszystkie dzieci tęskniły już za szkolnymi znajomymi i przyjaciółmi. Mimo wciąż panującej epidemii koronawirusa, Ministerstwo Edukacji zdecydowało o powrocie uczniów do szkół. Jak się okazuje, niestety po wakacjach nie każdy do szkoły wrócił. Tegoroczny bilans utonięć jest rekordowo duży. Lato nie dla wszystkich było szczęśliwym czasem. Wiele rodzin pozostało z traumą utraty bliskiej osoby.

Dzisiaj grzeje: 1. Będą nowe ograniczenia? Ministerstwo Zdrowia komentuje
2. "Turystyczna bańka" w Europie pękła, stało się. Wprowadzają ograniczenia
3. Rok szkolny jeszcze na dobre się nie zaczął, a na Podkarpaciu już zamknięto 4 szkoły

Rekordowy bilans utonięć w Polsce

Podczas wakacji 2020 roku policja odnotowała rekordowy bilans utonięć. Niemal każdego dnia w mediach pojawiały się komunikaty o nowych ofiarach, ale również o apelach ratowników i policji, aby uważać nad wodą i nie lekceważyć niebezpieczeństwa, które niesie ze sobą żywioł. Nie wszyscy wzięli do serca komunikaty. W wyniku utonięcia zginęło 210 osób. Jest to o 7 więcej niż w 2019 roku. Służby uratowały prawie 30 osób. Patrole policyjne działały na najwyższych obrotach, aby każdej osobie zagwarantować bezpieczeństwo nad wodą.

- Tworzenie sezonowych komórek wodnych Policji, kierowanie większej liczy policjantów do pełnienia służby patrolowej czy prowadzenie akcji profilaktycznych promujących bezpieczny wypoczynek nad wodą, to tylko niektóre przykłady działań policji realizowanych samodzielnie jak też przy współudziale partnerów, których ustawowym czy statutowym działaniem jest dbałość o bezpieczeństwo osób korzystających z tej formy rekreacji. Na terenie kraju odnotowano 210 utonięć osób, tj. o 7 osób więcej niż w okresie wakacji 2019 roku i o 5 mniej niż w roku 2018. Ponadto, odnotowano 28 wyratowań osób, tj. o 12 wyratowań więcej niż w roku ubiegłym - czytamy na portalu polsatnews.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazda reprezentacji Hiszpanii zakażona koronawirusem. Nie zagra w najbliższych meczach
  2. Radykalne kroki PKO BP, Santander Bank Polska i NBP. Klienci nie skorzystają już z usługi
  3. Ryanair przeszedł sam siebie. Już od dziś
  4. Zakopane w żałobie. Spełnił się czarny scenariusz, aż trudno uwierzyć
  5. Od 2 września zakaz. Już jest rozporządzenie
  6. Przez okno samochodu zobaczyła worek. Kiedy się przyjrzała bliżej, od razu zahamowała

Źródło: Polsat News

Następny artykuł