wakacje oświadczenie WHOFot. Pixbay.com/MirceaIancu_CandidShots /zdjęcie poglądowe

WHO uderza w turystów. Mocne stanowisko może zrujnować wakacje, ale uratować życie

Wakacje w czasie pandemii zdaniem WHO niosą ze sobą ogromne ryzyko. Światowa Organizacja Zdrowia uderzyła w turystów, a zastosowanie się do ich zaleceń dla wielu ludzi oznaczać może zrujnowane wczasy.

Wakacje 2020 okazują się wyjątkowo skomplikowaną operacją z powodu pandemii. O ile urlop w kraju nie stanowi jeszcze wyzwania i wystarczy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa, o tyle zagraniczne wojaże mogą przysporzyć nam wielu kłopotów. Wiele krajów na bieżąco aktualizuje listy państw, z których obywatele mogą przekraczać ich granice bez kwarantanny. Konieczne czasem jest również wykonywanie testów oraz posiadanie zaświadczenia o dobrym stanie zdrowia. WHO jednak ma zupełnie inne zdanie ws. międzynarodowych podróży - eksperci twierdzą, że trzeba je ograniczyć.

Już dziś. Dzień, na który tysiące Polaków czekało od miesięcyJuż dziś. Dzień, na który tysiące Polaków czekało od miesięcyCzytaj dalej

Międzynarodowe wakacje pod znakiem zapytania?

Jak podaje agencja Reuters, Światowa Organizacja Zdrowia na swojej oficjalnej stronie wydała specjalny komunikat. Dotyczył on stanowiska WHO w kwestii podróży, z naciskiem na te międzynarodowe. Jak się okazuje, eksperci są zdania, że powinno się je ograniczyć do "niezbędnych", gdyż każdy niesienie ze sobą ryzyko zakażenia.

Za "niezbędne" podróże rozumie się jedynie te dotyczące nagłych wypadków, działań humanitarnych, repatriacji czy transferu niezbędnego personelu. Oczywiście najnowsze oświadczenie Światowej Organizacji Zdrowia motywowane jest wyjątkowo szybko rosnącą liczbą zakażeń, odnotowywaną na całym świecie.

Dzisiaj grzeje: 1. Polskę obiegły tragiczne informacje. Nie żyje słynny dziennikarz
2. Zderzyły się samoloty, są ofiary, nie mieli szans. Tragiczna wiadomość ze świata z samego rana

Takie stanowisko może wielu osobom zrujnować wakacyjny wyjazd, pamiętajmy jednak, że zdrowie oraz odpowiedzialne podejście do problemu, są najważniejsze. Wiele krajów już przywróciło obostrzenia lub rozważa takie rozwiązanie, trzeba więc wyjazdy planować wyjątkowo ostrożnie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Katarzyna Dowbor podjęła decyzję, pomoże rodzinie, która straciła dom. Już poczyniła pierwsze kroki
  2. Adam Małysz zdradził wszystkie sekrety polskich skoczków. Przed tysiącami widzów pokazał jak mieszkają (WIDEO)
  3. Joanna Kurska musiała interweniować podczas wesela. Nieznane fakty imprezy nowożeńców od zaplecza
  4. Rezerwacje lotów i wycieczek zostały anulowane. Władze europejskiego państwa podjęły zaskakującą decyzję
  5. Poważne kłopoty Międzyzdrojów. "Nie możemy dać sobie rady"
  6. Oburzające zachowanie polskich turystów w samolocie. Ręce opadają
  7. Gadający pies powiedział dziecku, że je kocha. Miłosne wyznanie trafiło do sieci

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł